WawaShare - zgłoś swój projekt z zakresu współdzielenia!

Umożliwiamy realizatorom przedsięwzięć, polegających na współdzieleniu, dotarcie z informacją o nich do szerszego grona odbiorców.
Jeśli więc prowadzisz ciekawy projekt, który wpisuje się w ekonomię współdzielenia albo w ekonomię cyrkularną to daj nam znać. Napisz do nas, a my postaramy się, żeby o Twojej inicjatywie dowiedziało się jak najwięcej mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

WawaShare – współdzielenie w Warszawie

WawaShare to miejsce, gdzie zamieszczamy projekty z zakresu ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej realizowane przez m.st. Warszawę oraz warszawskich przedsiębiorców, stowarzyszenia i fundacje, wspieramy je i promujemy. Dzięki temu mieszkanki i mieszkańcy stolicy mogą dowiedzieć się o nich, wziąć w nich udział, lub skorzystać z proponowanych w nich rozwiązań. 

Jak działa współdzielenie?

Młody mężczyzna oferujący potencjalnym nabywcom różne przedmioty podczas wyprzedaży garażowej. Są to między innymi gry, książki.

Ekonomia współdzielenia to doskonałe narzędzie rozwoju innowacyjnych miast oraz budowania lokalnej wspólnoty. Współdzielenie staje się coraz popularniejsze i zaczyna przybierać coraz bardziej innowacyjne formy. Dzielimy się różnego rodzaju zasobami, czasami bezpłatnie, czasami za opłatą, ale bez przekazywania praw własności. Wykorzystujemy platformy internetowe, żeby współpracować, tworzyć, dzielić się swoim czasem, talentem i tym, co posiadamy. Mogą to być nieruchomości, pojazdy, narzędzia, treści medialne, czy umiejętności. Jesteśmy jednocześnie konsumentami i producentami, którzy dzięki technologiom cyfrowym mają możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców.

Dzielimy się w Warszawie

Idea współdzielenia wpisuje się w wizję rozwoju Warszawy, dlatego wspieramy rozwój aplikacji i inicjatyw z tego obszaru. Umożliwiamy warszawiankom i warszawiakom współdecydowanie o mieście i zachęcamy do zgłaszania do budżetu obywatelskiego pomysłów na rozwój miasta. Inwestujemy w infrastrukturę, która ułatwia realizację projektów z zakresu ekonomii współdzielenia, wynajmujemy startupom powierzchnię coworkingowe po preferencyjnych stawkach. Prowadzimy działania, które zwiększają kompetencje cyfrowe mieszkanek i mieszkańców stolicy, żeby mogli korzystać z możliwości jakie stwarzają cyfrowe narzędzia. Współpracujemy z biznesem i uczelniami, aby promować innowacje i inwestycje w nowe technologie, które sprawiają, że żyje nam się lepiej.
Ekonomia współdzielenia buduje lokalne wspólnoty i wspiera rozwój gospodarczy miasta, dzięki czemu mieszkanki i mieszkańcy stolicy mogą cieszyć się coraz wyższą jakością życia.

Widok na Pałac Kultury i Nauki z ul. Marszałkowskiej. Na pierwszym planie grupa młodzieży robiąca szkice przy stacji Warszawskiego Roweru Miejskiego.
 

Zapraszamy do współpracy

Zachęcamy do zapoznania się z projektami z zakresu ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej realizowanymi w Warszawie. Zapraszamy też stowarzyszenia, fundacje i przedsiębiorców, którzy w swoim modelu biznesowym wykorzystują idee i mechanizmy ekonomii współdzielenia lub cyrkularnej, do dzielenia się w tym miejscu swoimi inicjatywami, wiedzą, pomysłami oraz doświadczeniem w budowaniu ekonomii współdzielonej Warszawy.

Kontakt: ekonomia.wspoldzielenia@um.warszawa.pl.

Kontakt z organizatorem projektu