Projekty ekonomii współdzielenia

Projekty z ekonomii współdzielenia

Filtry

  • E - kartka z Warszawy
    Grafika  ze zdjęciami Warszawy i nazwą projektu.
    Nazwa projektu:
    E - kartka z Warszawy
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Dom Spotkań z Historią
    Partnerzy:
    Fundacja Warszawa1939.pl, Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej, Polska Agencja Prasowa, Narodowe Archiwum Cyfrowe
    Kategoria:
    zasoby wiedzy, informacja
    Lokalizacja:
    Online

    „e-kartka z Warszawy” to mobilne kalendarium historii stolicy dostępne na stronie www.ekartkazwarszawy.pl oraz w formie aplikacji na smartfony. Warszawa, jako stolica Polski, była areną najważniejszych dwudziestowiecznych wydarzeń politycznych. Lecz w cieniu „wielkiej historii” toczyła się - swoim własnym tempem - historia miasta i jego mieszkańców. Właśnie ten oddolny obraz będzie nas interesował najbardziej. „e-kartka z Warszawy” to codzienna porcja informacji o tym, co wydarzyło się w Warszawie, stwarza możliwość odkrywania miasta na nowo, poznawania jego zawiłej historii poprzez naoczne relacje świadków, zdjęcia archiwalne, fragmenty gazet, filmy czy grafikę, które dają niezwykły obraz miasta w XX wieku. Krótka i zwarta forma historycznych kartek dostosowana została do komunikacji mobilnej. Projekt zawiera także interaktywną Google Maps, umożliwiającą identyfikację opisywanego miejsca.

  • Serca na nakrętki
    Czerwone ażurowe serce wypełnione nakrętkami.
    Nazwa projektu:
    Serca na nakrętki
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy, Dzielnica Żoliborz m.st. Warszawy, Dzielnica Wola m.st. Warszawy, Dzielnica Targówek m.st. Warszawy, Dzielnica Włochy m.st. Warszawy
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka, Targówek, Włochy, Wola, Żoliborz

    Zbiórka plastikowych nakrętek w następujacych lokalizacjach na terenie poszczególnych dzielnic m.st. Warszawy: Urząd Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197, Szkoła Podstawowa nr 356 przy ul. Głębockiej 66, Szkoła Podstawowa nr 355 przy ul. Ceramicznej 11. Szkoła Podstawowa nr 110 przy ul. Bohaterów 41 ul. Marii Kazimiery 1 ul. Sady Żoliborskie 4 skrzyżowanie ul. Żelaznej i al. „Solidarności” (Żelazna 91), teren Rekreacyjno-Rozrywkowy przy ul. Krochmalnej 3, ul. E. Ciołka 33, Skwer Wandy Lurie (Działdowska 8), Al. Krakowska 257, Dom Kultury Świt w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. P. Wysockiego11, 03-371 Warszawa, Pływalnia Polonez - OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20, 03-397 Warszawa, Plac Trynopolski - ul. Wierna, Warszawa Dom Kultury Zacisze w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. Blokowej 1, 03-641 Warszawa, Arthouse-Kołowa przy ul. Kołowej 18, 03-536 Warszawa, Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ul. Siarczanej 6, 03-786 Warszawa. Do pojemników można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki od opakowań po napojach mlecznych, gazowanych, szamponach, płynach do zmywania, czyszczenia oraz płukania, bez względu kształt, wielkość czy kolor. Projekt daje możliwość ponownego wykorzystania odpadów, plastikowych nakrętek, na cele charytatywne. Zwiększa wiedzę i świadomość w zakresie segregacji odpadów oraz wspierania innych osób w potrzebie.

  • Punkt Pomocy i Wsparcia
    Dwóch mężczyzn znajdujących się w pomieszczeniu pochylonych nad skrzynkami i kartonami z produktami spożywczymi.
    Nazwa projektu:
    Punkt Pomocy i Wsparcia
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Armia Zbawienia
    Kategoria:
    Towary, Żywność, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy
    Lokalizacja:
    Praga-Północ

    Armia Zbawienia była obecna w Polsce przed II Wojną Światową. Jej działalność została wznowiona w 2005 roku.  Nasz Punkt wsparcia i pomocy (ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej) jest otwarty dla wszystkich. Każdy tutaj może uzyskać poradnictwo (psychologiczne, prawne, zawodowe), ubrania lub żywność (w zależności od dostępności), a także pomoc w znalezieniu ofert pracy. Przyjmujemy również od państwa ubrania, buty, książki (po wcześniejszym umówieniu przez tel. 605 368 604), które już są niepotrzebne, ale w dobrym stanie i nadal mogą służyć innym ludziom. SERDECZNIE ZAPRASZAMY KAŻDEGO! ❤️

  • Wymiana książek
    Osiem książek ułożonych jedna na drugiej
    Nazwa projektu:
    Wymiana książek
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy
    Kategoria:
    Towary
    Lokalizacja:
    Rembertów

    Regał, gdzie można "podzielić się" książką, ustawiony jest przed wejsciem do Urzędu Dzielnicy Rembertów, al. Gen. Chruściela 28. Funkcjonuje już od kilku lat i cieszy sie powodzeniem. Dostępny jest 24/h 7 dni w tygodniu.

  • Zbiorniki na wodę deszczową
    brązowy zbiornik na wodę deszczowa podpięty pod rynnę przy budynku
    Nazwa projektu:
    Zbiorniki na wodę deszczową
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wola, Żoliborz

    Program, którego celem jest zatrzymanie wody tak potrzebnej na cechujących się niedostatkiem powierzchni przepuszczalnych terenach miejskich. W ramach programu zakupiono zbiorniki na deszczówkę, które następnie zostały przyłączone do instalacji odprowadzającej opady z budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe z udziałem miasta oraz będących własnością m.st. Warszawy.  Program małej retencji spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.    

  • Ogród Społeczny na Działdowskiej
    Osoby pracujące w ogrodzie
    Nazwa projektu:
    Ogród Społeczny na Działdowskiej
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Wolskie Centrum Kultury
    Kategoria:
    Przestrzenie, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wola

    Ogród społeczny znajduję się na tyłach Domu Kultury przy ul. Działdowskiej 6. Jest to miejsce, w którym to mieszkańcy Warszawy pod czujnym okiem naszej ogrodniczki uprawiają ekologiczne owoce i warzywa, a także upiększają ogród kwiatami a przy okazji zapachami. Na terenie ogrodu znajduje się szklarnia, grządki z warzywami i owocami, część kwiatowa i kompostownik. Oprócz tego znajdziecie nową jadłodzielnię i różową skrzyneczkę. Dzięki tym projektom staramy się walczyć z marnotrawstwem jedzenia czy też z ubóstwem menstruacyjnym. Zachęcamy do korzystania z tych miejsc. Ogród działa w tych samych godzinach co Klubokawiarnia Sąsiedzka. W okresie letnim możesz wypić przepyszną kawę w pięknym sąsiedzkim ogrodzie, w centrum miasta! Godziny otwarcia: Poniedziałek – piątek 9.00-20:00 (dyżur animatora 16.00-20:00) Sobota 12.00–17.00 (dyżur animatora 12.00–17:00) Projekt artystyczny, w ramach którego zostały wykonane meble oraz scena z palet. Meble z palet są stałym elementem ogrodu i będą służyć uzytkownikom każdego roku. 

  • Edukujemy - pomagamy
    Zielone kartonowe pudełko dedykowane zbiórce zużytych baterii stoi na szafce, w tle ściana pomalowana na brązowo.
    Nazwa projektu:
    Edukujemy - pomagamy
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Przedszkole Nr 260 w Dzielnicy Wesoła
    Partnerzy:
    Reba Organizacja Odzysku S.A.
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wesoła

    Zbiórka zużytych baterii oraz akumulatorów przenośnych w celu ich odzysku - wsparcie materialne dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, kampania edukacyjna dotycząca właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami.

  • Pomaganie przez ubranie
    Plakat reklamujący akcję, kolorystyka plakatu biało niebieska.
    Nazwa projektu:
    Pomaganie przez ubranie
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Przedszkole Nr 259 w Dzielnicy Wesoła
    Partnerzy:
    3R Recycling Solutions wraz z Fundacją AKOGO Ewy Błaszczyk
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wesoła

    Zbiórka używanej odzieży (kontener tuba w przedszkolu) na rzecz wsparcia fundacji Akogo Ewy Błaszczyk, główny cel projektu to aktywizacja dzieci i młodzieży w zakresie ekologii i zachęcanie do wspólnego działania.

  • Zbieraj baterie
    Pudełko kartonowe dedykowane zbiórce baterii
    Nazwa projektu:
    Zbieraj baterie
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 173 w Dzielnicy Wesoła, Szkoła Podstawowa Nr 174 w Dzielnicy Wesoła, Przedszkole Nr 262 w Dzielnicy Wesoła
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wesoła

    Program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Program ZBIERAJ BATERIE poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Zbiórka zużytych baterii odbywa się przez cały rok szkolny. 

  • Instalacja fotowoltaiczna
    Panele fotowoltaiczne na powierzchni dachu
    Nazwa projektu:
    Instalacja fotowoltaiczna
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Targówek
    Partnerzy:
    Biuro Ochrony Środowiska
    Kategoria:
    Energia, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Targówek

    Wzrost świadomości ekologicznej oraz dążenie do wykorzystania odnawialnych źródeł energii stają się coraz bardziej powszechne w różnych dziedzinach życia, również w sektorze sportowym i rekreacyjnym. OSiR Targówek postawił sobie za cel wykorzystanie energii słonecznej do częściowego zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych. Przez kilka lat konsekwentnie rozwijamy swoją infrastrukturę fotowoltaiczną, co przyczyniło się do zmniejszenia emisji CO2 oraz obniżenia kosztów eksploatacyjnych. W 2018 roku zamontowaliśmy pierwszą instalację systemu fotowoltaicznego na terenie OSiR Targówek o mocy 40 kWp w pawilonie sportowym przy ulicy Łabiszyńskiej 20A oraz przy Blokowej 3 o mocy 11,42 kWp. W 2019 roku zrealizowaliśmy zadaszenie parkingu poziomowego przy pływalni Polonez, wyposażając go w instalację fotowoltaiczną o mocy 110 kWp. Rok 2022 był okresem intensywnej działalności, w którym zrealizowaliśmy zadaszenie części trybun na stadionie OSiR Targówek, instalując system fotowoltaiczny o mocy 108 kWp. W roku 2023 kontynuowaliśmy rozbudowę zadaszeń na stadionie OSiR Targówek, dodając kolejną część zadaszonych trybun wyposażoną w panele fotowoltaiczne oraz trackery, czyli dwuosiowe systemy śledzenia promieni słonecznych, o łącznej mocy 100 kWp. Całkowita moc zainstalowanych paneli fotowoltaicznych w obiektach OSiR Targówek wynosi 369 kWp. Dzięki inwestycjom w instalacje fotowoltaiczne, OSiR Targówek nie tylko korzysta z czystej energii, ale także pełni rolę lidera w swojej społeczności, inspirując innych do podobnych działań na rzecz ochrony środowiska.

  • Elektrownia wiatrowa
    Wiatraki elektrowni wiatrowej ustawione w otwartej przestrzeni.
    Nazwa projektu:
    Elektrownia wiatrowa
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Służewski Dom Kultury w dzielnicy Mokotów
    Kategoria:
    Energia, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Mokotów

    Odnawialne żródło energii. Magazynowana energia jest pożytkowana do oświetlenia infrastruktury Służewskiego Domu Kultury.

  • Miejskie Punkty Elektroodpadów
    punkt zbiórki elektroodpadów
    Nazwa projektu:
    Miejskie Punkty Elektroodpadów
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy, Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy, Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy, Dzielnica Praga Południe m.st. Warszawy, Dzielnica Praga Północ m.st. Warszawy, Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy, Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy, Dzielnica Ursus m.st. Warszawy, Dzielnica Wawer m.st. Warszawy, Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy, Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Dzielnica Włochy m.st. Warszawy, Dzielnica Wola m.st. Warszawy
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Ursus, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola

    Mieszkańcom Warszawy zostały udostępnione stałe miejsca do zbierania drobnych elektroodpadów tzw. Miejskie Punkty Elektroodpadów (MPE)”  W pojemnikach można umieszczać zużyte baterie, przepalone żarówki, opakowania po tonerach, ładowarki oraz zbędne płyty CD/DVD. Stacje MPE mają na celu ułatwienie mieszkańcom wyodrębnianie ze strumienia odpadów komunalnych tych odpadów, których właściwe zagospodarowanie wymaga podjęcia dodatkowych działań. Wszystkie zgromadzone w stacjach MPE elektroodpady zostaną przekazane do utylizacji w sposób gwarantujący ochronę środowiska naturalnego. Miejskie Punkty Elektroodpadów zostały dodane do bazy Ekopunktów w aplikacji 19115. Teraz, poza punktami odbioru przeterminowanych leków i termometrów rtęciowych, PSZOK-ów, MPSZOK-ów oraz jadłodzielniami, można w niej znaleźć również Miejskie Punkty Elektroodpadów.     

  • Czy baterie są jak bakterie?
    Baterie "paluszki" różnych producentów
    Nazwa projektu:
    Czy baterie są jak bakterie?
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 209 w Dzielnicy Bielany
    Partnerzy:
    Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Bielany

    Program upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. „Dlaczego baterie są jak bakterie?”

  • Przedszkole bez zabawek
    Grafika przedstawiająca dzieci bawiące się w sali pod opieką osoby dorosłej.
    Nazwa projektu:
    Przedszkole bez zabawek
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Przedszkole Nr 192 w Dzielnicy Białołęka
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Innowacja „Przedszkole bez zabawek” jest realizowana w naszej placówce w grupach 5 i 6 latków od 10 lat. Od listopada każdego roku rozpoczynają się przygotowania do realizacji projektu. W specjalnie do tego celu wyznaczonych miejscach, gromadzone są przydatne materiały, nie nadające się już do użytku w naszych domach np. kartonowe pudła różnych rozmiarów, opakowania po różnych produktach, plastikowe butelki , gazety, czasopisma, materiały, sznurki, taśmy, części garderoby, wstążki, kolorowe papiery, styropian, czapki, kapelusze, torebki, sztuczna biżuteria, kolorowe apaszki itp. Podczas grudniowej zabawy Mikołaj po wręczeniu dzieciom prezentów, wręcza również listy paniom w grupach, w których oprócz miłych słów do dzieci, znajduje się również zaproszenie dla zabawek na wycieczkę do Krainy Mikołaja. Każdego roku w styczniu z sal przedszkolnych znikają więc zabawki, a pojawiają się w nich wcześniej zgromadzone przy pomocy rodziców materiały. Rozpoczyna się realizacja innowacji, która trwa 2 tygodnie. Rola nauczyciela sprowadza się do czuwania nad bezpieczeństwem dzieci, zachęcania do samodzielnego wykonywania zabawek oraz czuwania nad przestrzeganiem zasady nie przynoszenia zabawek z domu. Rodzice aktywnie włączają się w działania. Ich zadaniem jest bowiem nie tylko dostarczanie różnego rodzaju materiałów, ale też aktywne uczestnictwo w innowacji. Odwiedzają więc przedszkole nie tylko w ciągu dnia, ale też po południu i razem z dziećmi tworzą zabawki. Po zakończeniu innowacji organizowana jest wystawa prac, które powstały w jej toku. Przygotowywana jest także dokumentacja fotograficzna.Tak więc pokazujemy szerszemu gronu osób, jak w wartościowy sposób wykorzystać surowce wtórne, czy niepotrzebne już w domu odpady, rozwijając przy tym wyobraźnię i aktywność twórczą oraz atrakcyjnie spędzając czas wolny. 

  • Działamy ekologicznie
    Kosiarka podczas koszenia trawy
    Nazwa projektu:
    Działamy ekologicznie
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 368 w Dzielnicy Białołęka
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Koszenie trawy i zagospodarowanie we własnym zakresie odpadów zielonych.

  • Zbiórka elektrośmieci
    Plakat zachęcający do zbiórki elektrośmieci umieszczony na ogrodzeniu
    Nazwa projektu:
    Zbiórka elektrośmieci
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 314 w Dzielnicy Białołęka, Szkoła Podstawowa Nr 209 w Dzielnicy Bielany
    Partnerzy:
    ElektroEko
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka, Bielany

    Ogólnopolski Program Moje miasto bez Elektrośmieci. Szkoły zbierają elektrośmieci od uczniów, pracowników, mieszkańców, aby dać im drugie życie, w zamian za to uczestniczaca w projekcie Szkoła otrzymuje punkty, które w odpowiedniej ilości wymieniane są na pomoce dydaktyczne.

  • Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki
    Biały szczeniak siedzi, część tułowia ma na trawie a resztę w misce.
    Nazwa projektu:
    Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 314 w Dzielnicy Białołęka
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych w zakresie segregacji tuszów do drukarek.  Zebrane w ten sposób tusze zostały przekazane do recyklingu, a z pozyskanych dzięki temu środków zakupiona została karma dla zwierząt ze schroniska.

  • Różowe skrzyneczki
    Na stole stoją 2 różowe skrzyneczki - otwarta i zamknięta. W lewej, otwartej widzimy pojedynczo pakowane podpaski. Przed skrzyneczkami leżą ulotki akcji.
    Nazwa projektu:
    Różowe skrzyneczki
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Fundacja Różowa skrzyneczka
    Partnerzy:
    Stowarzyszenie UroConti
    Kategoria:
    Towary, zasoby wiedzy
    Lokalizacja:
    Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online

    W różowych skrzyneczkach zlokalizowanych w wielu miejscach w stolicy znajdziesz darmowe podpaski i tampony. Obowiązuje zasada: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Zupełnie bezpłatnie z Różowej Skrzyneczki z artykułami higieny osobistej mogą korzystać osoby w każdym wieku.  Realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Różowa Skrzyneczka, której celem jest walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Fundacja zabiega m.in. o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. Celem międzypokoleniowej Różowej Skrzyneczki jest również zwrócenie uwagi na chorobę NTM- jej profilaktykę oraz walka z tabu, którym ta dolegliwość jest obciążona. Informację na temat lokalizacji różowych skrzyneczek znajdziesz tutaj. data aktualizacji: 18 listopada 2024

  • Warszawska Złota Rączka dla Seniora
    Mężczyzna naprawia kran.
    Nazwa projektu:
    Warszawska Złota Rączka dla Seniora
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy
    Partnerzy:
    Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundacja Pomoc Potrzebującym, Fundacja Edukacji Nowoczesnej
    Kategoria:
    zasoby ekonomiczne
    Lokalizacja:
    Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

    Urząd m.st. Warszawy realizuje program Warszawska Złota Rączka dla Seniora, który skierowany jest do mieszkańców powyżej 75 roku życia. Usługa świadczona jest przez trzy organizacje pozarządowe: Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundację Pomoc Potrzebującym oraz Fundację Edukacji Nowoczesnej. W ramach programu seniorzy mogą liczyć na pomoc w zakresie prostych i niewymagających specjalistycznej wiedzy i uprawnień, a także natychmiastowej interwencji oraz dużych nakładów finansowych napraw w ich domu. Pomoc obejmuje np. naprawę cieknącego kranu, uszczelnienie drzwi i okien, wymianę żarówki. Pełen regulamin korzystania z usług znajduje się na stronie: https://wsparcie.um.warszawa.pl/-/warszawska-zlota-raczka-dla-seniora

  • Ogródek edukacyjno-ekologiczny Domu Kultury Rembertów
    Widać ręce, które sadzą sadzonkę do ziemi.
    Nazwa projektu:
    Ogródek edukacyjno-ekologiczny Domu Kultury Rembertów
    Podmiot realizujący/Realizator:
    Dom Kultury Rembertów
    Kategoria:
    Towary, zasoby wiedzy
    Lokalizacja:
    Rembertów

    W Domu Kultury „Rembertów” działa ogródek edukacyjno-ekologiczny, w którym uprawiane są warzywa oraz zioła. Latem w ogródku odbywają się bezpłatne lekcje dla szkół i grup indywidualnych.  Mieszkańcy przynoszą do ogródka sadzonki i wymieniają się między sobą. Zapraszamy do obejrzenia na YouTube filmów edukacyjnych pn. "Z ogródka Domu Kultury "Rembertow", poniżej link do jednego z nich  https://www.youtube.com/watch?v=HlYMxaCtQkg