Butelkomaty dla Wawra

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem.

Lokalizacje:

  • Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59;
  • Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej;
  • Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy;

Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że:

  • butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra;
  • butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku;
  • nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.
Nazwa projektu
Butelkomaty dla Wawra
Kategoria
ekonomia cyrkularna
Podmiot realizujący/Realizator
Dzielnica Wawer m.st. Warszawy
Lokalizacja
Wawer
Adres
Żegańska 1
Korkowa 119/123
Trocinowa 1

Inne projekty WawaShare

Filtry

  • Butelkomaty dla Wawra
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wawer

    Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem. Lokalizacje: Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59; Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej; Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy; Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że: butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra; butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku; nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.

  • Spotkajmy się na Twardej w ogrodzie – otwarty ogród warzywny dla mieszkańców Warszawy i bezpłatne zajęcia
    Kategoria:
    Przestrzenie, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Śródmieście

    Projekt zakłada umożliwienie mieszkańcom z każdej grupy wiekowej korzystania z oferty bezpłatnych zajęć, warsztatów i spotkań, a także rozwijania dotychczasowych zainteresowań bądź odnalezienie nowych pasji. W tworzeniu twórczego miejsca na mapie Śródmieścia zależy nam na integracji międzypokoleniowej społeczności lokalnej, a także zaangażowaniu mieszkańców w dzielenie się swoimi umiejętnościami i pasjami. Dzięki założonemu ogrodowi warzywnemu prowadzone są także działania proekologiczne i zero waste. Realizatorem projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 jest Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Zapraszamy do siedziby Centrum przy ul. Twardej 1! Szczegółowy harmonogram aktywności dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/natwardej/?locale=pl_PL lub pod numerem telefonu 607 825 475.

  • Ławka fotowoltaiczna
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Śródmieście

    Pomysłem na połączenie zieleni w mieście z wykonywaniem pracy lub spędzaniem czasu wolnego w przestrzeni miejskiej jest ławka, która została wyposażona w funkcję ładowania urządzeń mobilnych. Ławka zasilana będzie energią za pomocą modułów słonecznych, dzięki czemu siedząc na ławce będzie można ładować swoje urządzenia zieloną energią odnawialną.

  • Nakrętkomat
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Zakupiliśmy pojemnik na nakrętki przystosowany do głosowania za pomocą plastikowych nakrętek od butelek. Pojemnik posiada 2 komory oraz 2 otwory wrzutowe. Został wyposażony w miejsce do umieszczenia tabliczek z propozycją tematów poddanych pod głosowanie. Obecnie to 2 pory roku - lato lub zima. Na pytanie można odpowiedzieć TAK lub NIE. Dzięki temu mieszkańcy chętniej będą wyrzucali nakrętki do kosza. Przekazanie nakrętek umożliwi zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub wózka inwalidzkiego. Pojemnik jest zlokalizowany na terenie zewnętrznym Szkoły Podstawowej nr 367, przy ul. Przytulnej 3.

  • Galeria Akwarium
    Kategoria:
    Przestrzenie
    Lokalizacja:
    Wesoła

    Przestrzeń do prezentowania prac nauczycieli uczniów jak również mieszkańców. Galeria znajduje sie za wejściem do szkoły i czynna jest w godzinach 8-16. Wiecej o przedsięwzięciu znaleźć można na stronie internetowej szkoły.

  • Wypożyczalnia rowerów trójkołowych
    Kategoria:
    Mobilność
    Lokalizacja:
    Targówek

    Na terenie obiektu przy ul. Blokowej 3 dostępne są rowery trójkołowe. Rowery są wypożyczane nieodpłatnie do swobodnego użytkowania w okresie od 15 marca do 30 listopada od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:30 – 20.00.  Nasze rowery trójkołowe są stabilne, wygodne i bezpieczne. Dzięki nim możesz cieszyć się pięknymi krajobrazami i malowniczymi trasami, bez obaw o upadek czy utratę równowagi. Dodatkowo, nasze rowery trójkołowe są wyposażone w udogodnienia takie jak koszyki na bagaż czy siedziska z regulacją wysokości. Wypożyczenie roweru trójkołowego to także doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Możecie wspólnie odkrywać piękno okolicy i tworzyć niezapomniane wspomnienia.  Zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej wypożyczalni rowerów trójkołowych! Więcej informacji znajdziecie Państwo w naszym regulaminie.

  • Wypożyczalnia rowero - wózków
    Kategoria:
    Mobilność
    Lokalizacja:
    Bemowo

    Projekt obejmuje wypożyczanie rowero-wózków dla rodziców z młodszymi dziećmi. Rowero-wózki wypożyczane sa bezpłatnie. Lokalizacja Skwer Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego. 

  • Tandem - rower dwuosobowy
    Kategoria:
    Mobilność
    Lokalizacja:
    Praga-Południe, Śródmieście

    We współpracy z dwoma lokalnymi punktami oferujemy możliwość bezpłatnego wypożyczenia nawet na kilkadziesiąt godzin tandemów, czyli rowerów dwuosobowych. Usługa jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, jednak stworzona w dużej mierze z myślą o osobach niewidomych oraz niedowidzących. Na potrzeby wypożyczania tandemów została stworzona osobna zakładka na stronie rowery.um, która będzie regularnie aktualizowana - https://um.warszawa.pl/waw/rowery/tandemy jest na niej datownik z określoną datą ostatniej aktualizacji. Na ten moment rowery dwuosobowe dostępne są w dwóch punktach, nie licząc możliwości oferowanych osobno w ramach systemu Veturilo. W ramach Warszawskiego Roweru Publicznego dostępnych do wypożyczenia jest 30 tandemów. Koszty związane z ich wypożyczeniem określa taryfa Veturilo.(otwiera się w nowej karcie). Tandemy wypożyczane są całkowicie za darmo i na czas nawet do 72 godzin. Punkty wypożyczeń nie pobierają żadnych opłat od użytkowników. Lokalizacja wypożyczalni tandemów Fundacja “Szansa dla niewidomych”(otwiera się w nowej karcie) Śródmieście, ul. (otwiera się w nowej karcie)Gałczyńskiego 7 tel. 662 138 400 e-mail: sdk@sdk.waw.pl godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00 - 15:00 dostępny 1 jest tandem – model Polygon Impression AX DISC  ☑ wypożyczalnia czynna Miejsce Akcji Paca(otwiera się w nowej karcie) Praga-Południe, ul. Paca 40(otwiera się w nowej karcie) tel. (22) 126 26 18 e-mail: zapisy@cal.org.pl godziny otwarcia: poniedziałek - wtorek: 14:00 - 20:00 czwartek - sobota: 10:00 -16:00 dostępny 1 jest tandem – model Polygon Impression AX DISC  w tym punkcie dostępny jest również 1 rower towarowy ☑ wypożyczalnia czynna

  • Regał wymiany książek
    Kategoria:
    Towary
    Lokalizacja:
    Rembertów

    Regał dostępny jest w godzinach otwarcia domu kultury. Mieści się w holu/poczekalni domu kultury. Można poczęstować się wystawionymi tu książkami lub przynieść książki dla innych mieszkańców.

  • Rodzinne warsztaty recyklingowe
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Ursus

    Filia “Niedźwiadek” Biblioteki Publicznej w Ursusie serdecznie zaprasza na rodzinne warsztaty recyklingowe. Zajęcia recyklingowe to niezwykła propozycja dla wszystkich, którym ochrona środowiska nie jest obca. Materiałów, które można ponownie wykorzystać, w sposób twórczy i kreatywny jest bardzo dużo. Przenoszą one uczestników w magiczny świat, nadający rzeczom na pozór nieprzydatnym drugie życie. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się do Biblioteki Publicznej w Ursusie (posiadanie karty czytelnika). Zajęcia są bezpłatne. Ograniczona ilość miejsc. Obowiązują zapisy. Tel: (22) 667 09 56

  • Punkt Cyfrowego Wsparcia dla Seniorów
    Kategoria:
    Przestrzenie, zasoby wiedzy, informacja
    Lokalizacja:
    Ursus

    Zajęcia z komputerem, telefonem, tabletem pomagające seniorom w nauce nowych technologii i usprawnianiu umiejętności korzystania z nich.

  • Samoobsługowe stacje naprawy rowerów
    Kategoria:
    Mobilność
    Lokalizacja:
    Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online

       Zepsuł ci się rower? Złapałeś gumę? Chcesz wyregulować siodełko lub hamulce? Samoobsługowe stacje napraw wyposażone w pompkę oraz zestaw kluczy pomogą w dokonaniu podstawowych napraw niezbędnych, żeby ruszyć w dalszą drogę. W razie awarii roweru nie zawsze mamy przy sobie podstawowe narzędzia do niewielkiej ale koniecznej korekty. Co zrobić, jeśli jesteśmy daleko od domu, a w pobliżu nie ma serwisu rowerowego? Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. W zależności od modelu stacji, możliwe jest też zawieszenie roweru w specjalnym uchwycie na czas naprawy. Korzystanie ze stacji jest całkowicie bezpłatne. Lokalizacje stacji można sprawdzić m.in. w miejskim serwisie mapowym – mapa.um.warszawa.pl.(otwiera się w nowej karcie) Do mapy dodawana są zarówno stacje publiczne utrzymywane przez różne jednostki miejskie (np. Zarząd Dróg Miejskich czy urzędy dzielnic), jak i ogólnodostępne stacje znajdujące się na terenach prywatnych. Na okres od grudnia do lutego większość miejskich stacji (utrzymywanych przez ZDM) jest demontowana. Przechodzą w tym czasie gruntowny przegląd i niezbędną renowację przed ponownym montażem na wiosnę. Stacje są oczywiście serwisowane na bieżąco również przez resztę roku. Uszkodzenia stacji prosimy zgłaszać za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19 115.(otwiera się w nowej karcie) Lista narzędzi Każda stacja jest wyposażona w: wkrętak­ krzyżowy  płaski wkrętak TORX T25 klucz nastawny  klucz płaski 8×10 mm klucz płaski 13×15 mm zestaw kluczy imbusowych w rękojeści  łyżki do opon  pompkę z adapterem na wszystkie zawory 

  • Akademia Zielonej Białołęki
    Kategoria:
    zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    W naszej szkole działa Akademia Zielonej Białołęki, w ramach której uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach kształtujących postawy proekologiczne. Podczas zajęć dowiadują się, jak powinni dbać o naszą planetę, wykorzystując odnawialne źródła energii, jak poprzez codzienne wybory możemy być eko oraz jak każdy z nas może zadbać o swoje najbliższe otoczenie. Uczniowie wspólnie stworzyli makietę ekologicznego miasta wolnego od smogu, śmieci i zanieczyszczeń. Na terenie przy szkole  został założony sad i ogródek w trzech dużych skrzyniach.

  • Wspieramy lokalny EKOsystem - zawieszanie budek lęgowych i karmników
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Na terenach zielonych znajdujących się wokół szkoły zainstalowaliśmy budki lęgowe dla ptaków. Mają one ułatwiać rozmnażanie ptakom poprzez zapewnienie im bezpiecznych warunków do wysiadywania jaj i lęgu piskląt, a dzieciom pozwolić na obserwację przyrody. Budki lęgowe powstały z materiałów z odzysku.

  • EKOgry i EKOzabawki
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Uczniowie samodzielnie projektują,  wykonują gry i zabawki, które następnie wykorzystują w świetlicach szkolnych. Zabawa EKO- grami gwarantuje nie tylko doskonale spędzony czas, ale także usprawnia motorykę małą, obliguje do logicznego myślenia, planowania strategii działań, ćwiczy zręczność. Dzieci bawiąc się wspólnie wykonanymi EKO - grami robią jednocześnie coś dobrego dla naszej planety! Bo przecież to można połączyć!

  • Drugie życie książki
    Kategoria:
    Towary
    Lokalizacja:
    Białołęka

    W świetlicy szkolnej zorganizowana została zbiórka książek, które zalegały na domowych półkach, bo dzieci z nich wyrosły, oczytały się, stały się niepotrzebne. Przyniesione do świetlicy zyskały drugie życie, znowu stały się atrakcyjne i godne przeczytania lub chociażby obejrzenia. Do świetlicy można też przynosić zabawki i gry planszowe do ponownego wykorzystania. W domu już nieatrakcyjne, w szkole mogą na nowo zaistnieć.

  • Zbiórka nakrętek dla Ośrodka Hospicjum Domowe
    Kategoria:
    ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Wesoła

    Dzięki takim zbiórkom uczymy dzieci pomocy potrzebującym. Poprzez zbieranie tzw. odpadu, uczymy segregacji odpadów. Wykorzystanie surowca wtórnego z odpadów ma również ważny wymiar ekologiczny.

  • Udostępnianie sprzętu cyrkowego
    Kategoria:
    Towary
    Lokalizacja:
    Praga-Południe

    W ramach sprzętów cyrkowych dysponujemy 15 obręczami, monocyklem, Rola-bola (trickboard), diabolo 15 szt, chustkami do żonglowania 45 sztuk oraz talerze cyrkowe 14 sztuk.

  • Wasza Warszawa
    Kategoria:
    zasoby wiedzy
    Lokalizacja:
    Śródmieście, Online

    Bezpłatna aplikacja „Wasza Warszawa” dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców i mieszkanek stolicy. „Wasza Warszawa” łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Aplikacja, korzystając ze zdjęć, nagrań filmowych i dźwiękowych, dokumentów oraz innych świadectw, poprowadzi Was przez współczesną stolicę i przybliży pasjonującą historię miasta. Interaktywne mapy z różnych momentów XX wieku, spacery czy gry miejskie wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) pozwolą zanurzyć się w historii stolicy. Pierwszą odsłonę aplikacji doceniono prestiżowymi nagrodami w konkursie Mobile Trends Awards i Golden Arrow 2019. A wtedy mogliście się przenieść tylko do międzywojnia! Materiały w aplikacji są sukcesywnie rozszerzane. W aplikacji znajduje się od niedawna na przykład moduł w języku ukraińskim czy na temat Władysława Bartoszewskiego.

  • Serwis relacjebiograficzne.pl
    Kategoria:
    zasoby wiedzy
    Lokalizacja:
    Śródmieście, Online

    Serwis relacjebiograficzne.pl to internetowa baza wywiadów biograficznych i fotografii z Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA. W wywiadach poruszane są takie tematy jak życie codzienne przed II wojną światową i po niej, represje nazistowskie i sowieckie, losy cywilów i żołnierzy powstania warszawskiego, niepodległościowe podziemie zbrojne w czasie okupacji i po 1945 roku, przedwojenna Warszawa, historia PRL-u, przemiany po 1989 roku i in.