Butelkomaty dla Wawra

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem.

Lokalizacje:

 • Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59;
 • Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej;
 • Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy;

Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że:

 • butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra;
 • butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku;
 • nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.
Nazwa projektu
Butelkomaty dla Wawra
Kategoria
ekonomia cyrkularna
Podmiot realizujący/Realizator
Dzielnica Wawer m.st. Warszawy
Lokalizacja
Wawer
Adres
Żegańska 1
Korkowa 119/123
Trocinowa 1

Inne projekty WawaShare

Filtry

 • Wspieramy lokalny EKOsystem - zawieszanie budek lęgowych i karmników
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Białołęka

  Na terenach zielonych znajdujących się wokół szkoły zainstalowaliśmy budki lęgowe dla ptaków. Mają one ułatwiać rozmnażanie ptakom poprzez zapewnienie im bezpiecznych warunków do wysiadywania jaj i lęgu piskląt, a dzieciom pozwolić na obserwację przyrody. Budki lęgowe powstały z materiałów z odzysku.

 • Akademia Zielonej Białołęki
  Kategoria:
  zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Białołęka

  W naszej szkole działa Akademia Zielonej Białołęki, w ramach której uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach kształtujących postawy proekologiczne. Podczas zajęć dowiadują się, jak powinni dbać o naszą planetę, wykorzystując odnawialne źródła energii, jak poprzez codzienne wybory możemy być eko oraz jak każdy z nas może zadbać o swoje najbliższe otoczenie. Uczniowie wspólnie stworzyli makietę ekologicznego miasta wolnego od smogu, śmieci i zanieczyszczeń. Na terenie przy szkole  został założony sad i ogródek w trzech dużych skrzyniach.

 • Regały do wymiany książek
  Kategoria:
  Towary
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Regały wolnej wymiany książek znajdują się w holu Terminala Kultury oraz w Centrum Promocji Kultury. Każdy może przynieść i zostawić książkę, wymienić ją lub tylko pobrać.

 • Zbiórka nakrętek dla Ośrodka Hospicjum Domowe
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Wesoła

  Dzięki takim zbiórkom uczymy dzieci pomocy potrzebującym. Poprzez zbieranie tzw. odpadu, uczymy segregacji odpadów. Wykorzystanie surowca wtórnego z odpadów ma również ważny wymiar ekologiczny.

 • Udostępnianie sprzętu cyrkowego
  Kategoria:
  Towary
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  W ramach sprzętów cyrkowych dysponujemy 15 obręczami, monocyklem, Rola-bola (trickboard), diabolo 15 szt, chustkami do żonglowania 45 sztuk oraz talerze cyrkowe 14 sztuk.

 • Pomaganie przez ubranie
  Kategoria:
  Towary, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Wesoła

  Zbiórka używanej odzieży (kontener tuba w przedszkolu) na rzecz wsparcia fundacji Akogo Ewy Błaszczyk, główny cel projektu to aktywizacja dzieci i młodzieży w zakresie ekologii i zachęcanie do wspólnego działania.

 • Bezpłatne udostępnianie sprzętu
  Kategoria:
  Towary
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Bezpłatne wypożyczanie zasobów (sprzętu nagłaśniającego, stołów, krzeseł, ław, namiotów, sceny mobilnej, agregatów prądotwórczych, gier plenerowych, termosów, itp.) lokalnym instytucjom.

 • Bezpłatne udostępnianie przestrzeni
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Bezpłatne udostępnianie sal na próby, koncerty, festiwale, podsumowanie projektów, konsultacje społeczne, społeczne inicjatywy, programy profilaktyczne (zwalczanie nałogów, cyberprzemoc, programy profilaktyczne skierowane do młodzieży) itp.

 • Zbieraj baterie
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Wesoła

  Program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Program ZBIERAJ BATERIE poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Zbiórka zużytych baterii odbywa się przez cały rok szkolny. 

 • Wymiana ciepła
  Kategoria:
  Towary, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Białołęka, Bielany, Rembertów

  Ogólnodostępne miejsce (punkt) przy Urzędzie Dzielnicy , w których można zostawić kurtki, płaszcze, swetry, szaliki, bluzy i inne ciepłe ubrania dla osób potrzebujących.  Nastomiast osoby potrzebujące mogą sobie po prostu wziąć potrzebne im rzeczy.

 • Wynajem przestrzeni
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Ochota

  Teatr Ochoty udostępnia swoje WOLNE przestrzenie artystom i artystkom indywidualnym, zespołom stałym/tymczasowym, kolektywom oraz nieformalnym grupom artystycznym na potrzeby prób, praktykowania, ćwiczeń, lekcji oraz przedstawień. Przestrzenie Teatru (sala teatralna, sale prób/zajęciowe) udostępniane są w zależności od rodzaju aktywności, celu i sposobu finansowania konkretnego projektu oraz statusu ekonomicznego artystów i artystek. W zależności od sytuacji osób zainteresowanych Teatr pobiera opłatę lub udostępnia przestrzeń nieodpłatnie. Nawiązujemy współpracę długoterminowo, na realizację projektu lub jednorazowo. Wspieramy młodych artystów i artystki, projekty realizowane w oparciu o niskie budżety lub wręcz bezbudżetowe, szeroko pojętą działalność szkoleniową,  która nie ma szans zaistnieć na rynku sztuki i kultury.

 • Parkingi P+R
  Kategoria:
  Mobilność
  Lokalizacja:
  Bemowo, Bielany, Mokotów, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Włochy, Żoliborz

  Działania mające na celu zwiększenie liczby miejsc postojowych poprzez budowę parkingów strategicznych Parkuj i Jedź przekładają się na zwiększenie wydajności układu transportowego, w tym przede wszystkim popularyzację transportu zbiorowego, dzięki czemu skraca się czas dojazdu do Warszawy z poszczególnych lokalizacji – zarówno wewnątrz WOF jak i całego obszaru Mazowsza. Budowa parkingów przyczynia się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza, drgań i hałasu oraz zmniejszenia zatłoczenia w Warszawie poprzez ograniczenie podróży samochodami osobowymi. Realizowane działanie poprawia więc płynność ruchu i ogranicza negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.Udostępniono 4776 miejsc  parkingowych dla użytkowników komunikacji miejskiej na 17 parkingach P+R.

 • Bookcrossing - wymiana książek
  Kategoria:
  Towary, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Białołęka

  Regały miejskie do wymiany książek - projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.  

 • E - kartka z Warszawy
  Kategoria:
  zasoby wiedzy, informacja
  Lokalizacja:
  Online

  „e-kartka z Warszawy” to mobilne kalendarium historii stolicy dostępne na stronie www.ekartkazwarszawy.pl oraz w formie aplikacji na smartfony. Warszawa, jako stolica Polski, była areną najważniejszych dwudziestowiecznych wydarzeń politycznych. Lecz w cieniu „wielkiej historii” toczyła się - swoim własnym tempem - historia miasta i jego mieszkańców. Właśnie ten oddolny obraz będzie nas interesował najbardziej. „e-kartka z Warszawy” to codzienna porcja informacji o tym, co wydarzyło się w Warszawie, stwarza możliwość odkrywania miasta na nowo, poznawania jego zawiłej historii poprzez naoczne relacje świadków, zdjęcia archiwalne, fragmenty gazet, filmy czy grafikę, które dają niezwykły obraz miasta w XX wieku. Krótka i zwarta forma historycznych kartek dostosowana została do komunikacji mobilnej. Projekt zawiera także interaktywną Google Maps, umożliwiającą identyfikację opisywanego miejsca.

 • Wasza Warszawa
  Kategoria:
  zasoby wiedzy
  Lokalizacja:
  Śródmieście, Online

  Bezpłatna aplikacja „Wasza Warszawa” dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców i mieszkanek stolicy. „Wasza Warszawa” łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Aplikacja, korzystając ze zdjęć, nagrań filmowych i dźwiękowych, dokumentów oraz innych świadectw, poprowadzi Was przez współczesną stolicę i przybliży pasjonującą historię miasta. Interaktywne mapy z różnych momentów XX wieku, spacery czy gry miejskie wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) pozwolą zanurzyć się w historii stolicy. Pierwszą odsłonę aplikacji doceniono prestiżowymi nagrodami w konkursie Mobile Trends Awards i Golden Arrow 2019. A wtedy mogliście się przenieść tylko do międzywojnia! Materiały w aplikacji są sukcesywnie rozszerzane. W aplikacji znajduje się od niedawna na przykład moduł w języku ukraińskim czy na temat Władysława Bartoszewskiego.

 • Serwis relacjebiograficzne.pl
  Kategoria:
  zasoby wiedzy
  Lokalizacja:
  Śródmieście, Online

  Serwis relacjebiograficzne.pl to internetowa baza wywiadów biograficznych i fotografii z Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA. W wywiadach poruszane są takie tematy jak życie codzienne przed II wojną światową i po niej, represje nazistowskie i sowieckie, losy cywilów i żołnierzy powstania warszawskiego, niepodległościowe podziemie zbrojne w czasie okupacji i po 1945 roku, przedwojenna Warszawa, historia PRL-u, przemiany po 1989 roku i in. 

 • Mapa "Warszawa zapamiętana"
  Kategoria:
  zasoby wiedzy
  Lokalizacja:
  Śródmieście, Online

  Mapa ‘Warszawa zapamiętana” to wirtualna wycieczka po dawnej Warszawie, której przewodnikami są osoby nagrane w Archiwum Historii Mówionej. Strona przedstawia stolicę we wspomnieniach wybranych z ponad 6 tysięcy relacji i setek archiwalnych zdjęć.

 • Kultura dla klimatu
  Kategoria:
  zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Online

  Portal stworzony przez praktyczki kultury/ekologii zawierający kodeks dobrych praktyk dla dyrektorów i pracowników instytucji kultury. 

 • Przestrzenie do wynajęcia
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Śródmieście

  Bezpłatne udostępnienie „Sali kominkowej” usytuowanej na I piętrze oraz „Sali warsztatowej” usytuowanej na III piętrze w Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11, tj. siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II.

 • Ogród sąsiedzki
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Udostępnienie przestrzeni w ogrodzie Centrum przy ulicy Podskarbińskiej 2 na stworzenie miejsca, gdzie okoliczni mieszkańcy będą mogli stworzyć własne skrzynie z roślinami.