Butelkomaty dla Wawra

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem.

Lokalizacje:

 • Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59;
 • Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej;
 • Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy;

Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że:

 • butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra;
 • butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku;
 • nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.
Nazwa projektu
Butelkomaty dla Wawra
Kategoria
ekonomia cyrkularna
Podmiot realizujący/Realizator
Dzielnica Wawer m.st. Warszawy
Lokalizacja
Wawer
Adres
Żegańska 1
Korkowa 119/123
Trocinowa 1

Inne projekty WawaShare

Filtry

 • Regały do wymiany książek
  Kategoria:
  Towary
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Regały wolnej wymiany książek znajdują się w holu Terminala Kultury oraz w Centrum Promocji Kultury. Każdy może przynieść i zostawić książkę, wymienić ją lub tylko pobrać.

 • Zbiórka nakrętek dla Ośrodka Hospicjum Domowe
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Wesoła

  Dzięki takim zbiórkom uczymy dzieci pomocy potrzebującym. Poprzez zbieranie tzw. odpadu, uczymy segregacji odpadów. Wykorzystanie surowca wtórnego z odpadów ma również ważny wymiar ekologiczny.

 • Udostępnianie sprzętu cyrkowego
  Kategoria:
  Towary
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  W ramach sprzętów cyrkowych dysponujemy 15 obręczami, monocyklem, Rola-bola (trickboard), diabolo 15 szt, chustkami do żonglowania 45 sztuk oraz talerze cyrkowe 14 sztuk.

 • Bezpłatne udostępnianie przestrzeni
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Bezpłatne udostępnianie sal na próby, koncerty, festiwale, podsumowanie projektów, konsultacje społeczne, społeczne inicjatywy, programy profilaktyczne (zwalczanie nałogów, cyberprzemoc, programy profilaktyczne skierowane do młodzieży) itp.

 • Zbieraj baterie
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Wesoła

  Program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Program ZBIERAJ BATERIE poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Zbiórka zużytych baterii odbywa się przez cały rok szkolny. 

 • Wynajem przestrzeni
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Ochota

  Teatr Ochoty udostępnia swoje WOLNE przestrzenie artystom i artystkom indywidualnym, zespołom stałym/tymczasowym, kolektywom oraz nieformalnym grupom artystycznym na potrzeby prób, praktykowania, ćwiczeń, lekcji oraz przedstawień. Przestrzenie Teatru (sala teatralna, sale prób/zajęciowe) udostępniane są w zależności od rodzaju aktywności, celu i sposobu finansowania konkretnego projektu oraz statusu ekonomicznego artystów i artystek. W zależności od sytuacji osób zainteresowanych Teatr pobiera opłatę lub udostępnia przestrzeń nieodpłatnie. Nawiązujemy współpracę długoterminowo, na realizację projektu lub jednorazowo. Wspieramy młodych artystów i artystki, projekty realizowane w oparciu o niskie budżety lub wręcz bezbudżetowe, szeroko pojętą działalność szkoleniową,  która nie ma szans zaistnieć na rynku sztuki i kultury.

 • Wasza Warszawa
  Kategoria:
  zasoby wiedzy
  Lokalizacja:
  Śródmieście, Online

  Bezpłatna aplikacja „Wasza Warszawa” dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców i mieszkanek stolicy. „Wasza Warszawa” łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Aplikacja, korzystając ze zdjęć, nagrań filmowych i dźwiękowych, dokumentów oraz innych świadectw, poprowadzi Was przez współczesną stolicę i przybliży pasjonującą historię miasta. Interaktywne mapy z różnych momentów XX wieku, spacery czy gry miejskie wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) pozwolą zanurzyć się w historii stolicy. Pierwszą odsłonę aplikacji doceniono prestiżowymi nagrodami w konkursie Mobile Trends Awards i Golden Arrow 2019. A wtedy mogliście się przenieść tylko do międzywojnia! Materiały w aplikacji są sukcesywnie rozszerzane. W aplikacji znajduje się od niedawna na przykład moduł w języku ukraińskim czy na temat Władysława Bartoszewskiego.

 • Serwis relacjebiograficzne.pl
  Kategoria:
  zasoby wiedzy
  Lokalizacja:
  Śródmieście, Online

  Serwis relacjebiograficzne.pl to internetowa baza wywiadów biograficznych i fotografii z Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA. W wywiadach poruszane są takie tematy jak życie codzienne przed II wojną światową i po niej, represje nazistowskie i sowieckie, losy cywilów i żołnierzy powstania warszawskiego, niepodległościowe podziemie zbrojne w czasie okupacji i po 1945 roku, przedwojenna Warszawa, historia PRL-u, przemiany po 1989 roku i in. 

 • Mapa "Warszawa zapamiętana"
  Kategoria:
  zasoby wiedzy
  Lokalizacja:
  Śródmieście, Online

  Mapa ‘Warszawa zapamiętana” to wirtualna wycieczka po dawnej Warszawie, której przewodnikami są osoby nagrane w Archiwum Historii Mówionej. Strona przedstawia stolicę we wspomnieniach wybranych z ponad 6 tysięcy relacji i setek archiwalnych zdjęć.

 • Kultura dla klimatu
  Kategoria:
  zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Online

  Portal stworzony przez praktyczki kultury/ekologii zawierający kodeks dobrych praktyk dla dyrektorów i pracowników instytucji kultury. 

 • Przestrzenie do wynajęcia
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Śródmieście

  Bezpłatne udostępnienie „Sali kominkowej” usytuowanej na I piętrze oraz „Sali warsztatowej” usytuowanej na III piętrze w Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11, tj. siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II.

 • Ogród sąsiedzki
  Kategoria:
  Przestrzenie
  Lokalizacja:
  Praga-Południe

  Udostępnienie przestrzeni w ogrodzie Centrum przy ulicy Podskarbińskiej 2 na stworzenie miejsca, gdzie okoliczni mieszkańcy będą mogli stworzyć własne skrzynie z roślinami.

 • Serwis "eInwestycje"
  Kategoria:
  zasoby wiedzy, informacja
  Lokalizacja:
  Online

  Serwis „eInwestycje” to baza danych i platforma wymiany informacji pozwalająca lepiej zsynchronizować planowane w mieście inwestycje. Jest jedyną tego typu aplikacją koordynacyjną w Polsce.  Serwis od 2009 r. gromadzi aktualne i szczegółowe informacje dot. przeprowadzanych w Warszawie inwestycji – w bazie znajdują się dane nt. ok. 10 tys. obiektów inwestycyjnych znajdujących się na różnych etapach realizacji – planowanych, realizowanych lub w stadium koncepcyjnym. Obiekty inwestycyjne można wyszukiwać spośród 33 kategorii inwestycyjnych.  Inwestorzy mogą zgłaszać swoje planowane i realizowane inwestycje. Informacje te są podstawą do analizy i tworzenia procesu koordynacji. Korzystanie z serwisu każdorazowo przed podjęciem decyzji o wdrożeniu kolejnego zadania pomaga uniknąć potencjalnych kolizji z innymi zadaniami inwestycyjnymi.

 • Sąsiedzka Skrzynka Narzędziowa
  Kategoria:
  Towary
  Lokalizacja:
  Wola

  W Wolskim Centrum Kultury funkcjonuje sąsiedzki warsztat stolarski „Męska Szopa”, w którym każdy może realizować swoje stolarski pomysły. Okazało się jednak, że mieszkańcy potrzebują czasem wypożyczyć narzędzia ze sobą, żeby wykonać drobne prace remontowe w domu czy zrealizować projekt sąsiedzki na podwórku. W związku z tym przygotowaliśmy Sąsiedzką Skrzynkę Narzędziową – zestaw podstawowych narzędzi, które można od nas wypożyczyć

 • Czy baterie są jak bakterie?
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Bielany

  Program upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. „Dlaczego baterie są jak bakterie?

 • Edukujemy - pomagamy
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Wesoła

  Zbiórka zużytych baterii oraz akumulatorów przenośnych w celu ich odzysku - wsparcie materialne dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, kampania edukacyjna dotycząca właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami.

 • Elektrownia wiatrowa
  Kategoria:
  Energia, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Mokotów

  Odnawialne żródło energii. Magazynowana energia jest pożytkowana do oświetlenia infrastruktury Służewskiego Domu Kultury.

 • Instalacja fotowoltaiczna
  Kategoria:
  Energia, ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Targówek

  Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na obiektach  Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek. Zainstalowano w 2 lokalizacjach łącznie 160 kWp. Wytwarzana energia jest używana do częściowego zaspokajania potrzeb energetycznych obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 • Przedszkole bez zabawek
  Kategoria:
  ekonomia cyrkularna
  Lokalizacja:
  Białołęka

  Innowacja „Przedszkole bez zabawek” jest realizowana w naszej placówce w grupach 5 i 6 latków od 10 lat. Od listopada każdego roku rozpoczynają się przygotowania do realizacji projektu. W specjalnie do tego celu wyznaczonych miejscach, gromadzone są przydatne materiały, nie nadające się już do użytku w naszych domach np. kartonowe pudła różnych rozmiarów, opakowania po różnych produktach, plastikowe butelki , gazety, czasopisma, materiały, sznurki, taśmy, części garderoby, wstążki, kolorowe papiery, styropian, czapki, kapelusze, torebki, sztuczna biżuteria, kolorowe apaszki itp. Podczas grudniowej zabawy Mikołaj po wręczeniu dzieciom prezentów, wręcza również listy paniom w grupach, w których oprócz miłych słów do dzieci, znajduje się również zaproszenie dla zabawek na wycieczkę do Krainy Mikołaja. Każdego roku w styczniu z sal przedszkolnych znikają więc zabawki, a pojawiają się w nich wcześniej zgromadzone przy pomocy rodziców materiały. Rozpoczyna się realizacja innowacji, która trwa 2 tygodnie. Rola nauczyciela sprowadza się do czuwania nad bezpieczeństwem dzieci, zachęcania do samodzielnego wykonywania zabawek oraz czuwania nad przestrzeganiem zasady nie przynoszenia zabawek z domu. Rodzice aktywnie włączają się w działania. Ich zadaniem jest bowiem nie tylko dostarczanie różnego rodzaju materiałów, ale też aktywne uczestnictwo w innowacji. Odwiedzają więc przedszkole nie tylko w ciągu dnia, ale też po południu i razem z dziećmi tworzą zabawki. Po zakończeniu innowacji organizowana jest wystawa prac, które powstały w jej toku. Przygotowywana jest także dokumentacja fotograficzna.Tak więc pokazujemy szerszemu gronu osób, jak w wartościowy sposób wykorzystać surowce wtórne, czy niepotrzebne już w domu odpady, rozwijając przy tym wyobraźnię i aktywność twórczą oraz atrakcyjnie spędzając czas wolny. 

 • Edukacyjna Ścieżka Klimatyczna
  Kategoria:
  Przestrzenie, zasoby wiedzy, informacja
  Lokalizacja:
  Mokotów, Online

  Ścieżka edukacyjna na temat adaptacji miasta do zmian klimatu. Jest ona skierowana do mieszkańców Warszawy w każdym wieku – od przedszkolaków, przez dzieci w wieku szkolnym i młodzież po dorosłych, w tym seniorów.