Butelkomaty dla Wawra
Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem.
Lokalizacje:
- Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59;
- Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej;
- Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy;
Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że:
- butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra;
- butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku;
- nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.
- Nazwa projektu
- Butelkomaty dla Wawra
- Kategoria
- ekonomia cyrkularna
- Podmiot realizujący/Realizator
- Dzielnica Wawer m.st. Warszawy
- Lokalizacja
- Wawer
- Adres
- Żegańska 1Korkowa 119/123Trocinowa 1
Inne projekty WawaShare
-
Działamy ekologicznie
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Białołęka
Koszenie trawy i zagospodarowanie we własnym zakresie odpadów zielonych.
-
Stół Powszechny
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Praga-Południe
Przestrzeń dla mieszkańców: Jeśli masz pomysł na działanie sąsiedzkie, kulturalne, społeczne, artystyczne, szukasz przestrzeni na spotkanie, próby, warsztaty, dyskusję - możesz skorzystać z przestrzeni Stołu Powszechnego. Przestrzeń jest dostępna dla wszystkich i na różnego rodzaju inicjatywy. Proponowane wydarzenie nie może być sprzeczne z ideami naszego miejsca, jakimi są tolerancja dla inności, równość ze względu na pochodzenie, płeć, orientację seksualną, wyznawaną religię bądź bezwyznaniowość, przeciwdziałanie nienawiści i rasizmowi.
-
Ochotnicy Warszawscy
- Kategoria:
- zasoby ekonomiczne
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online
Już od 2016 r. realizujemy projekt „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój i promocja wolontariatu w Warszawie. Działania prowadzone w ramach projektu są dedykowane warszawskich organizatorom wolontariatu, aktywnie działającym wolontariuszom oraz wszystkim osobom, które myślą o rozpoczęciu wolontariatu. „Ochotnicy warszawscy” to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Cele projektu: Zwiększanie zaangażowania w wolontariat w Warszawie. Podnoszenie kompetencji, wzmacnianie i zwiększanie liczby organizatorów wolontariatu w Warszawie. Tworzenie warunków do rozwoju i wsparcie wolontariuszy. Odbiorcy projektu „Ochotnicy warszawscy” to: Mieszkańcy miasta i osoby związane z Warszawą – osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami, sympatyzują z ideą wolontariatu. Organizatorzy i koordynatorzy wolontariatu – przedstawiciele m.in. stowarzyszeń, fundacji czy instytucji, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z wolontariuszami lub chcieliby podnieść swoje umiejętności w zakresie profesjonalnej organizacji wolontariatu. Wolontariusze – wszystkie osoby, które na terenie Warszawy działają jako wolontariusze. Za koordynację projektu odpowiada Zespół Rozwoju Wolontariatu działający w strukturze Centrum Komunikacji Społecznej – jednego z biur Urzędu m.st. Warszawy. Projekt jest realizowany we współpracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi. Współpracując z Urzędem m.st. Warszawy, podmioty realizują poszczególne działania w projekcie. Realizatorzy kluczowych części projektu są wyłaniani w otwartych konkursach ofert dla organizacji pozarządowych. Nasza misja: Promujemy świadome zaangażowanie w wolontariat w Warszawie. Ułatwiamy je, łącząc organizatorów z osobami, które chcą się zaangażować. Rozwijamy, wspieramy i współtworzymy środowisko warszawskich organizatorów wolontariatu.
-
Parkingi P+R
- Kategoria:
- Mobilność
- Lokalizacja:
- Bemowo, Bielany, Mokotów, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Włochy, Żoliborz
Działania mające na celu zwiększenie liczby miejsc postojowych poprzez budowę parkingów strategicznych Parkuj i Jedź przekładają się na zwiększenie wydajności układu transportowego, w tym przede wszystkim popularyzację transportu zbiorowego, dzięki czemu skraca się czas dojazdu do Warszawy z poszczególnych lokalizacji – zarówno wewnątrz WOF jak i całego obszaru Mazowsza. Budowa parkingów przyczynia się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza, drgań i hałasu oraz zmniejszenia zatłoczenia w Warszawie poprzez ograniczenie podróży samochodami osobowymi. Realizowane działanie poprawia więc płynność ruchu i ogranicza negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.Udostępniono 4776 miejsc parkingowych dla użytkowników komunikacji miejskiej na 17 parkingach P+R.
-
Shiatsu za kasze
- Kategoria:
- zasoby ekonomiczne
- Lokalizacja:
- Mokotów
Inicjatywa "za kasze" to projekt, którego celem jest dzielenie się umiejętnościami z innymi, pomaganie, wymienianie usługami lub wiedzą. Dom Kultury Kadr jest miejscem gdzie możemy robić to wspólnie. Stworzyć społecznościowy system wymiany na Służewcu. Do tej pory odbyło się masowanie, porady pawne i korepetycje z przemówień publicznych.
-
Męska Szopa
- Kategoria:
- Przestrzenie, Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wola
Miejsce, w którym można zbudować coś od podstaw, naprawić lub przerobić gotowy przedmiot zgodnie z potrzebami. Mieszkańcy i mieszkanki Woli mogą skorzystać ze specjalistycznego sprzętu stolarskiego oraz uzyskać wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pełnią dyżury w Męskiej Szopie. W ramach projektu odbywają się, także warsztaty stolarskie oraz nagrywane są filmiki instruktażowe.
-
Park na terenie szpitala
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Mokotów
Park znajduje się na terenie miejskiego podmiotu leczniczego - Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny SPZOZ. Powstał z inicjatywy mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego i znajduje się przy ul. Różanej 20. Park jest ogólnodostępny i może służyć jako miejsce sąsiedzkich spotkań albo spacerów. Zachęcamy do codziennej aktywności na świeżym powietrzu, gdyż wpływa ona pozytywnie na stan naszego zdrowia oraz poprawia samopoczucie.”
-
Wege Park
- Kategoria:
- Przestrzenie, Towary, Żywność, zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wilanów
Wege Park zajmuje teren ok. 3000 m2 oddalony od ulicznego zgiełku, w sąsiedztwie Rezerwatu Skarpa Ursynowska. Założeniem projektu było stworzenie ogólnodostępnego terenu zieleni z wykorzystaniem roślin jadalnych. Do aranżacji przestrzeni wykorzystano m.in. winorośle, borówka, jeżyna, malina, pomidory, ogórki, cukinia, papryka rozmaite zioła, założono łąkę kwietną. Posadzono ponadto drzewa: leszczynę, głóg, orzech włoski, jabłoń, wiśnia i śliwa. Wege Park to miejsce, w którym bedą prowadzone warsztaty edukacyjne dotyczące ogrodnictwa miejskiego m.in. wykorzystania roślin jadalnych w ogrodach, ich uprawy, zasad ogrodnictwa permakulturowego, kompostowania, wykorzystywania wody deszczowej. Warsztaty będą przeznaczone dla placówek oświatowych oraz mieszkańców i będą odbywać się od maja do października. Plony warzywne bedą wykorzystywane na potrzeby prowadzonych warsztatów. Informacje nt. funkcjonowania Wege Parku będą dostępne na stronie www.wilanow.pl
-
Serwis "eRoboty"
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Serwis „eRoboty” jest ogólnomiejską platformą wymiany informacji o aktualnie prowadzonych robotach w pasie drogowym. Udostępniony jest podmiotom wykonującym prace na terenie Warszawy i umożliwia wgląd we wszystkie prace, przyczyniając się m.in. do ograniczenia sytuacji awaryjnych na infrastrukturze sąsiadującej. W najbliższej perspektywie planowane jest rozszerzenie informacji o zdarzenia awaryjne. Dodatkowo serwis zapewnia synchronizację z bazą serwisu „eInwestycje” (ok. 10 tyś. obiektów inwestycyjnych) oraz zarządzanie bazą Wykonawców.
-
Dzielnia.BL
- Kategoria:
- Towary, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Bielany
To miejsce, w którym chcemy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś co może się przydać, w myśl zasady „drugie życie produktu”. Każdy też może przynieść coś, z czego nie korzysta, ale może jeszcze posłużyć innym.
-
Portal JP2online
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Portal JP2online https://jp2online.pl/ udostępniający zasoby archiwalne pochodzące z różnych organizacji, w części do wykorzystania w projektach badawczych, popularyzatorskich i edukacyjnych przez osoby prywatne.
-
Butelkomaty dla Wawra
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wawer
Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem. Lokalizacje: Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59; Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej; Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy; Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że: butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra; butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku; nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.
-
Spotkajmy się na Twardej w ogrodzie – otwarty ogród warzywny dla mieszkańców Warszawy i bezpłatne zajęcia
- Kategoria:
- Przestrzenie, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Śródmieście
Projekt zakłada umożliwienie mieszkańcom z każdej grupy wiekowej korzystania z oferty bezpłatnych zajęć, warsztatów i spotkań, a także rozwijania dotychczasowych zainteresowań bądź odnalezienie nowych pasji. W tworzeniu twórczego miejsca na mapie Śródmieścia zależy nam na integracji międzypokoleniowej społeczności lokalnej, a także zaangażowaniu mieszkańców w dzielenie się swoimi umiejętnościami i pasjami. Dzięki założonemu ogrodowi warzywnemu prowadzone są także działania proekologiczne i zero waste. Realizatorem projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 jest Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Zapraszamy do siedziby Centrum przy ul. Twardej 1! Szczegółowy harmonogram aktywności dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/natwardej/?locale=pl_PL lub pod numerem telefonu 607 825 475.
-
Ławka fotowoltaiczna
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Śródmieście
Pomysłem na połączenie zieleni w mieście z wykonywaniem pracy lub spędzaniem czasu wolnego w przestrzeni miejskiej jest ławka, która została wyposażona w funkcję ładowania urządzeń mobilnych. Ławka zasilana będzie energią za pomocą modułów słonecznych, dzięki czemu siedząc na ławce będzie można ładować swoje urządzenia zieloną energią odnawialną.
-
Nakrętkomat
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Białołęka
Zakupiliśmy pojemnik na nakrętki przystosowany do głosowania za pomocą plastikowych nakrętek od butelek. Pojemnik posiada 2 komory oraz 2 otwory wrzutowe. Został wyposażony w miejsce do umieszczenia tabliczek z propozycją tematów poddanych pod głosowanie. Obecnie to 2 pory roku - lato lub zima. Na pytanie można odpowiedzieć TAK lub NIE. Dzięki temu mieszkańcy chętniej będą wyrzucali nakrętki do kosza. Przekazanie nakrętek umożliwi zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub wózka inwalidzkiego. Pojemnik jest zlokalizowany na terenie zewnętrznym Szkoły Podstawowej nr 367, przy ul. Przytulnej 3.
-
Galeria Akwarium
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Wesoła
Przestrzeń do prezentowania prac nauczycieli uczniów jak również mieszkańców. Galeria znajduje sie za wejściem do szkoły i czynna jest w godzinach 8-16. Wiecej o przedsięwzięciu znaleźć można na stronie internetowej szkoły.
-
Wypożyczalnia rowerów trójkołowych
- Kategoria:
- Mobilność
- Lokalizacja:
- Targówek
Na terenie obiektu przy ul. Blokowej 3 dostępne są rowery trójkołowe. Rowery są wypożyczane nieodpłatnie do swobodnego użytkowania w okresie od 15 marca do 30 listopada od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:30 – 20.00. Nasze rowery trójkołowe są stabilne, wygodne i bezpieczne. Dzięki nim możesz cieszyć się pięknymi krajobrazami i malowniczymi trasami, bez obaw o upadek czy utratę równowagi. Dodatkowo, nasze rowery trójkołowe są wyposażone w udogodnienia takie jak koszyki na bagaż czy siedziska z regulacją wysokości. Wypożyczenie roweru trójkołowego to także doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Możecie wspólnie odkrywać piękno okolicy i tworzyć niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej wypożyczalni rowerów trójkołowych! Więcej informacji znajdziecie Państwo w naszym regulaminie.
-
Wypożyczalnia rowero - wózków
- Kategoria:
- Mobilność
- Lokalizacja:
- Bemowo
Projekt obejmuje wypożyczanie rowero-wózków dla rodziców z młodszymi dziećmi. Rowero-wózki wypożyczane sa bezpłatnie. Lokalizacja Skwer Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego.
-
Tandem - rower dwuosobowy
- Kategoria:
- Mobilność
- Lokalizacja:
- Praga-Południe, Śródmieście
We współpracy z dwoma lokalnymi punktami oferujemy możliwość bezpłatnego wypożyczenia nawet na kilkadziesiąt godzin tandemów, czyli rowerów dwuosobowych. Usługa jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, jednak stworzona w dużej mierze z myślą o osobach niewidomych oraz niedowidzących. Na potrzeby wypożyczania tandemów została stworzona osobna zakładka na stronie rowery.um, która będzie regularnie aktualizowana - https://um.warszawa.pl/waw/rowery/tandemy jest na niej datownik z określoną datą ostatniej aktualizacji. Na ten moment rowery dwuosobowe dostępne są w dwóch punktach, nie licząc możliwości oferowanych osobno w ramach systemu Veturilo. W ramach Warszawskiego Roweru Publicznego dostępnych do wypożyczenia jest 30 tandemów. Koszty związane z ich wypożyczeniem określa taryfa Veturilo.(otwiera się w nowej karcie). Tandemy wypożyczane są całkowicie za darmo i na czas nawet do 72 godzin. Punkty wypożyczeń nie pobierają żadnych opłat od użytkowników. Lokalizacja wypożyczalni tandemów Fundacja “Szansa dla niewidomych”(otwiera się w nowej karcie) Śródmieście, ul. (otwiera się w nowej karcie)Gałczyńskiego 7 tel. 662 138 400 e-mail: sdk@sdk.waw.pl godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00 - 15:00 dostępny 1 jest tandem – model Polygon Impression AX DISC ☑ wypożyczalnia czynna Miejsce Akcji Paca(otwiera się w nowej karcie) Praga-Południe, ul. Paca 40(otwiera się w nowej karcie) tel. (22) 126 26 18 e-mail: zapisy@cal.org.pl godziny otwarcia: poniedziałek - wtorek: 14:00 - 20:00 czwartek - sobota: 10:00 -16:00 dostępny 1 jest tandem – model Polygon Impression AX DISC w tym punkcie dostępny jest również 1 rower towarowy ☑ wypożyczalnia czynna
-
Ogród Społeczny
- Kategoria:
- Przestrzenie, Towary
- Lokalizacja:
- Ursynów
Ogród Społeczny powstał przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów w 2022 roku z inicjatywy pracowników ośrodka kultury oraz mieszkańców. Część materiałów zostało pozyskane w ramach projektu Inicjatywy Sąsiedzkie. W donicach można zobaczyć warzywa, które nadają się do uprawy w przestrzeni miejskiej oraz kwiaty i krzewy owocowe. Mieszkańcy mają w sezonie wiosenno-letnim dostęp do narzędzi, tak, aby mogli wspólnie z dziećmi popracować na świeżym powietrzu.
Wyświetlanie 41 - 60 z 124 rezultatów.