Spółdzielnia
Spółdzielnia to internetowy portal, na którym instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami - przestrzenią, sprzętem, produktami kultury, umiejętnościami.
- Nazwa projektu
- Spółdzielnia
- Kategoria
- Przestrzenie, Towary
- Adres platformy
- www.spoldzielniakultury.waw.pl
- Partnerzy
- Domy kultury, Biblioteki, Instytucje publiczne, Urzędy dzielnic, Organizacje pozarządowe, Podmioty komercyjne
- Podmiot realizujący/Realizator
- Centrum Komunikacji Społecznej, Dom Kultury Dorożkarnia
- Lokalizacja
- Online
Inne projekty WawaShare
-
Miejsca Aktywności Lokalnej
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online
Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) to możliwość bezpłatnego korzystania z oferty lub przestrzeni różnych miejsc położonych blisko domu. Działania w ramach MAL-u prowadzą pasjonaci, możesz wziąć w nich udział, kiedy masz na to czas i ochotę. Znajdź MAL-e blisko domu, a oszczędzisz czas na dojazdy i poznasz osoby z Twojej okolicy. W MAL-u możesz: - poszerzać swoje pasje, inspirować się, uczyć nowych rzeczy - pobyć z ludźmi o podobnych zainteresowaniach - ciekawie spędzić rodzinny czas - realizować swoje pomysły.
-
Warszawska wyszukiwarka odpadów - segregujna5
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Na stronie https://segregujna5.um.warszawa.pl/ dostępna jest aplikacja, dzięki której można dowiedzieć się jak segregować odpady i dlaczego oraz można po wpisaniu odpadu znaleźć frakcję, gdzie go wrzucić. Dodatkowo można zgłosić nowe odpady do bazy.
-
Mapa Koron Drzew
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
Mapa powstała we współpracy z Biurem Ochrony Środowiska i Zarządem Zieleni m.st. Warszawy. Mapa przedstawia kształt koron, gatunek i kondycje biologiczną drzewa. Jest adresowana do użytkowników zajmujących się kształtowaniem zieleni miejskiej (ogrodnicy pracujący w m. st. Warszawie, pracownie architektury krajobrazu, uniwersytety) oraz pasjonatów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat drzew.
-
Produkty fotogrametryczne
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Są to projekty z zakresu pozyskiwania produktów z dziedziny fotogrametrii - map oraz zobrazowań (także w zakresach niewidzialnych dla ludzkiego oka - np. w bliskiej podczerwieni) powstających ze zdjęć lotniczych - pionowych oraz tzw. ukośnych. Dane udostępniane są kilkoma kanałami - zarówno pracownikom m.st. Warszawy do celów służbowych jak i wszystkim zainteresowanym na publicznie dostępnych portalach. Publikowane materiały stanowią doskonałe interdyscyplinarne źródło informacji o tym co znajduje się na danym terenie w formie obrazu fotograficznego, pozwalają na wykonanie analiz oraz pomiarów. Wykorzystywane są w wielu różnych zastosowaniach - ochronie środowiska i utrzymaniu zieleni, planowaniu przestrzennym i urbanistyce, geodezji, ochronie zabytków, zarządzaniu kryzysowym i wielu innych dziedzinach - wszędzie tam, gdzie przydatna jest aktualna i archiwalna informacja przestrzenna.
-
Portal Infoulice
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Serwis „eInwestycje” jest połączony z portalem dla mieszkańców „Infoulice”. Daje to dogodną możliwość szybkiego umieszczania wiadomości interesujących dla warszawiaków na ogólnodostępnej stronie opisującej aktualne zmiany i utrudnienia w ruchu drogowym. Serwis stanowi jedno źródło informacji nt. działań wszystkich inwestorów i gestorów. Warszawiacy mogą dowiedzieć się z pierwszej ręki, jakie są planowane w ich okolicy inwestycje i remonty. Umieszczona w serwisie mapa inwestycji pozwala szybko odnaleźć planowane projekty i ich dokładne położenie na terenie miasta. W portalu „Infoulice” mieszkańcy mogą też znaleźć najświeższe informacje dot. zmian w ruchu powodowanych przez roboty drogowe, imprezy masowe i zgromadzenia publiczne wraz z proponowanymi objazdami i zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Aktualizacje pojawiają się na bieżąco. Dodatkowo informacje te wraz z grafikami obrazującymi zmiany w ruchu publikowane są regularnie na oficjalnym profilu „Infoulice” w serwisie Facebook.
-
Serwis "eRoboty"
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Serwis „eRoboty” jest ogólnomiejską platformą wymiany informacji o aktualnie prowadzonych robotach w pasie drogowym. Udostępniony jest podmiotom wykonującym prace na terenie Warszawy i umożliwia wgląd we wszystkie prace, przyczyniając się m.in. do ograniczenia sytuacji awaryjnych na infrastrukturze sąsiadującej. W najbliższej perspektywie planowane jest rozszerzenie informacji o zdarzenia awaryjne. Dodatkowo serwis zapewnia synchronizację z bazą serwisu „eInwestycje” (ok. 10 tyś. obiektów inwestycyjnych) oraz zarządzanie bazą Wykonawców.
-
Serwis "eInwestycje"
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Serwis „eInwestycje” to baza danych i platforma wymiany informacji pozwalająca lepiej zsynchronizować planowane w mieście inwestycje. Jest jedyną tego typu aplikacją koordynacyjną w Polsce. Serwis od 2009 r. gromadzi aktualne i szczegółowe informacje dot. przeprowadzanych w Warszawie inwestycji – w bazie znajdują się dane nt. ok. 10 tys. obiektów inwestycyjnych znajdujących się na różnych etapach realizacji – planowanych, realizowanych lub w stadium koncepcyjnym. Obiekty inwestycyjne można wyszukiwać spośród 33 kategorii inwestycyjnych. Inwestorzy mogą zgłaszać swoje planowane i realizowane inwestycje. Informacje te są podstawą do analizy i tworzenia procesu koordynacji. Korzystanie z serwisu każdorazowo przed podjęciem decyzji o wdrożeniu kolejnego zadania pomaga uniknąć potencjalnych kolizji z innymi zadaniami inwestycyjnymi.
-
Kultura online
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Na naszej stronie internetowej udostępniamy także zasoby merytoryczne w zakładce Kultura online. Dzięki niej nie zamykamy się w czterech ścianach Muzeum i docieramy z naszą ofertą także do osób, które nie mają możliwości odwiedzenia nas na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Znajdują się tam artykuły, sylwetki wybitnych postaci czy nagrane wykłady na temat historii Warszawy i naszych zbiorów.
-
Edukacja online
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Zakładka Edukacja online to miejsce, w którym dzielimy się materiałami edukacyjnymi. Zakładka ruszyła w czasie, gdy Muzeum Warszawy zostało zamknięte ze względów na pandemię i funkcjonuje do tej pory. Tworząc ją, chcieliśmy podtrzymać kontakt z naszymi zwiedzającymi oraz dać im alternatywę spędzania wolnego czasu w kreatywny sposób. Nasi edukatorzy przygotowali ciekawe zadania, które można wykonać w domu jako formę zabawy, albo wykorzystać podczas zajęć w szkole. Zachęcamy do wspólnego poznawania miasta, jego historii, legend i przedmiotów w sposób angażujący, połączony z zabawą i odkrywaniem skarbów tego miejsca. Dbamy o to, by dzieci mogły się rozwijać także poza przestrzenią wirtualną, dlatego większość naszych propozycji można realizować z niewielkim udziałem narzędzi ekranowych lub zupełnie poza nimi.
-
Wynajem przestrzeni
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Ochota
Teatr Ochoty od ponad 5 lat udostępnia swoje WOLNE przestrzenie artystom indywidualnym, zespołom stałym i tymczasowym na potrzeby prób, ćwiczeń, lekcji oraz przedstawień. Przestrzenie (sala teatralna, sale prób/zajęciowe) udostępniane są na różnych zasadach, w zależności od rodzaju aktywności, celu i sposobu finansowania projektu, statusu ekonomicznego artystów - odpłatnie (za niewysoką stawką) lub nieodpłatnie, długoterminowo, na projekt lub jednorazowo. Nie odmawiamy artystom młodym, na początku drogi zawodowej, zespołom nie mającym stałych scen, projektom realizowanym w oparciu o niskie budżety lub wręcz bezbudżetowo, działalności szkoleniowej, która nie ma szans zaistnieć na rynku. Traktujemy to jako stałą działalność Teatru, nie doraźny projekt.
-
Stół Powszechny
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Praga-Południe
Przestrzeń dla mieszkańców: Jeśli masz pomysł na działanie sąsiedzkie, kulturalne, społeczne, artystyczne, szukasz przestrzeni na spotkanie, próby, warsztaty, dyskusję - możesz skorzystać z przestrzeni Stołu Powszechnego. Przestrzeń jest dostępna dla wszystkich i na różnego rodzaju inicjatywy. Proponowane wydarzenie nie może być sprzeczne z ideami naszego miejsca, jakimi są tolerancja dla inności, równość ze względu na pochodzenie, płeć, orientację seksualną, wyznawaną religię bądź bezwyznaniowość, przeciwdziałanie nienawiści i rasizmowi.
-
Portal JP2online
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Portal JP2online https://jp2online.pl/ udostępniający zasoby archiwalne pochodzące z różnych organizacji, w części do wykorzystania w projektach badawczych, popularyzatorskich i edukacyjnych przez osoby prywatne.
-
Pawilon edukacyjny „Kamień”
- Kategoria:
- Przestrzenie, Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Praga-Północ
Pawilon znajduje się między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie. Obiekt w nietypowym kształcie ma dwie kondygnacje: wielofunkcyjną, otwartą przestrzeń na parterze, pozwalającą na niemalże dowolną aranżację oraz antresolę wystawową. W pełni przeszklony front budynku pozwala na podziwianie okolicznej przyrody bez względu na pogodę. Wokół „Kamienia” jest edukacyjna ścieżka inspirowana ławicami wiślanymi, ławki wykonane z naturalnych materiałów, parking i stojaki rowerowe. Inspiracją dla architektów były głazy narzutowe, które można napotkać przy brzegu rzeki. Właśnie dlatego pawilon przypomina wydrążony kamień polodowcowy – niemal identyczny znajduje się kilkadziesiąt kroków od pawilonu, nad Wisłą. Pawilon edukacyjny Kamień w swojej działalności skupia się na idei współdzielenia. Udostępnia swoje zasoby (przestrzeń, scenariusze zajęć, narzędzia i materiały). Udostępniając przestrzeń pawilonu, zachęca podmioty zewnętrzne do organizowania otwartych i dostępnych dla wszystkich wydarzeń. Miasto chce wspierać mieszkańców merytorycznie w kwestii ekologii, podpowiadać nauczycielom scenariusze lekcji terenowych, udostępniać pawilon dla sympatyków zieleni oraz osób, które chcą dzielić się wiedzą o ochronie przyrody. Użytkownicy mogą wypożyczyć też sprzęt do wycieczek (np. lornetki, lupy), jak i korzystać z materiałów potrzebnych do zajęć, np. gliny czy nasion kwiatów.
-
Zielony Wolontariat
- Kategoria:
- Towary
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online
Współpraca z grupami formalnymi i nieformalnymi na rzecz rozwoju terenów zieleni. W ramach zielonego wolontariatu Zarząd Zieleni m.st. Warszawy za pośrednictwem portalu www.spoldzielniakultury.waw.pl udostępnia m.in. narzędzia ogrodnicze potrzebne do realizacji zielonych inicjatyw.
-
Naprzód działki
- Kategoria:
- Przestrzenie, zasoby ekonomiczne
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz
Współpraca z ogrodami działkowymi w celu otwierania części wspólnych ogrodów mieszkańcom miasta.
-
Bujna Warszawa
- Kategoria:
- Przestrzenie, Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online
Merytoryczne i rzeczowe wsparcie mieszkańców przy tworzeniu i rozwijaniu ogrodów społeczościowych.
-
Fablaby
- Kategoria:
- Przestrzenie, Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Śródmieście
FabLaby to miejsca niekonwencjonalne, w których wszyscy warszawiacy, zarówno ci duzi jak i ci mali, mogą nieodpłatnie się spotkać, porozmawiać, zarażać nawzajem pasją, przekazywać swoje umiejętności i wymieniać doświadczeniami. FabLab Wbijaj! (stolarski); FabLab Kamera Akcja! (filmowy); Pobite Gary! (muzyczny)
-
Platforma otwartych danych
- Kategoria:
- Mobilność, zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
Platforma otwartych danych – programistyczny interfejs umożliwiający dostęp do otwartych danych m.st. Warszawy, które dotyczą różnych obszarów funkcjonowania miasta. Projekt promuje otwieranie danych w celu ich ponownego wykorzystania (do tworzenia usług i aplikacji dla mieszkańców). Platforma wspiera tworzenie innowacji i innowacyjne zarządzenie miastem oraz transparentność i budowę społeczeństwa obywatelskiego. Z udostępnionych danych korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby indywidualne.
-
Punkty ładowania samochodów elektrycznych
- Kategoria:
- Energia, ekonomia cyrkularna
W stolicy są podejmowane szeroko zakrojone działania, mające na celu rozwój elektromobilności. Takie inwestycje oznaczają czystsze powietrze i mniej hałasu w mieście. Zgodnie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych w Warszawie ma powstać minimum 1000 punktów ładowania usytuowanych w ogólnodostępnych stacjach, służących zasilaniu pojazdów napędzanych energią elektryczną. Pod koniec 2019 r. w stolicy funkcjonowały 144 punkty ładowania zlokalizowane w 54 ogólnodostępnych stacjach. Ponadto ma powstać kolejnych 41 punktów w 21 stacjach. Oznacza to, że zgodnie z ustawą, powinno zostać zainstalowanych jeszcze przynajmniej 815 punktów.
-
Parkingi P+R
- Kategoria:
- Mobilność
- Lokalizacja:
- Bemowo, Bielany, Mokotów, Praga-Południe, Ursus, Ursynów, Wawer, Włochy, Żoliborz
Działania mające na celu zwiększenie liczby miejsc postojowych poprzez budowę parkingów strategicznych Parkuj i Jedź przekładają się na zwiększenie wydajności układu transportowego, w tym przede wszystkim popularyzację transportu zbiorowego, dzięki czemu skraca się czas dojazdu do Warszawy z poszczególnych lokalizacji – zarówno wewnątrz WOF jak i całego obszaru Mazowsza. Budowa parkingów przyczynia się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza, drgań i hałasu oraz zmniejszenia zatłoczenia w Warszawie poprzez ograniczenie podróży samochodami osobowymi. Realizowane działanie poprawia więc płynność ruchu i ogranicza negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.Udostępniono od 2018 r. 4641 miejsc parkingowych dla użytkowników komunikacji miejskiej na 16 parkingach P+R.
Wyświetlanie 81 - 100 z 109 rezultatów.