Butelkomaty dla Wawra

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urządzenia mają na celu promowanie ekologicznej formy utylizacji odpadów, walki z zanieczyszczaniem plastikiem.

Lokalizacje:

  • Marysin – przy Bibliotece Publicznej Nr 59;
  • Falenica – na targowisku przy ul. Walcowniczej;
  • Międzylesie – parking za Urzędem Dzielnicy;

Za każdą oddaną butelkę automat wypłaci 10 gr. Należy pamiętać, że:

  • butelkomaty przyjmują tylko plastikowe butelki PET o pojemności do 2,5 litra;
  • butelki muszą mieć kody kreskowe, być puste i suche w środku;
  • nakrętkę od butelki wrzucamy w osobny otwór.
Nazwa projektu
Butelkomaty dla Wawra
Kategoria
ekonomia cyrkularna
Podmiot realizujący/Realizator
Dzielnica Wawer m.st. Warszawy
Lokalizacja
Wawer
Adres
Żegańska 1
Korkowa 119/123
Trocinowa 1

Inne projekty WawaShare

Filtry

  • Ogródek edukacyjno-ekologiczny Domu Kultury Rembertów
    Kategoria:
    Towary, zasoby wiedzy
    Lokalizacja:
    Rembertów

    W Domu Kultury „Rembertów” działa ogródek edukacyjno-ekologiczny, w którym uprawiane są warzywa oraz zioła. Latem w ogródku odbywają się bezpłatne lekcje dla szkół i grup indywidualnych.  Mieszkańcy przynoszą do ogródka sadzonki i wymieniają się między sobą. Zapraszamy do obejrzenia na YouTube filmów edukacyjnych pn. "Z ogródka Domu Kultury "Rembertow", poniżej link do jednego z nich  https://www.youtube.com/watch?v=HlYMxaCtQkg 

  • Kolekcja Muzeum Warszawy
    Kategoria:
    zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja
    Lokalizacja:
    Online

    Cyfrowy katalog zbiorów Muzeum udostępniony bezpłatnie na nowoczesnej platformie internetowej. Dzięki niemu odbiorcy mogą nie tylko przeglądać obiekty, ale także pobierać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, tworzyć własne zestawienia i kolekcje oraz wykorzystywać zbiory Muzeum i twórczo przetwarzać. Każdy obiekt w katalogu posiada informację o prawach autorskich i dozwolonym użytku. Ponadto znaleźć tu można ciekawe artykuły o naszych obiektach, serie pokazów tematycznych, które zachęcą do nowego spojrzenia na miasto. Strona jest bazą wiedzy o Warszawie i jej historii. Pokazuje fenomen miasta i różnorodność spojrzeń na Warszawę. Bezpłatne artykuły tworzone przez naszych pracowników poruszają różnorodne tematy miejskie między innymi: mody, architektury, reklamy w przestrzeni miasta, postępu urbanizacyjnego oraz świadomości ekologicznej. 

  • Sąsiedzkie Grono Kobiet
    Kategoria:
    Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Włochy

    Cotygodniowe spotkania mieszkanek dzielnicy.  W poniedziałki w godz. 18.15-20.15 .Grono realizuje następujące działania: wymiana książek, ubrań, zabawek dla dzieci, dzielenie się umiejętnościami tanecznymi, kulinarnymi i szydełkowania. Prowadzenie warsztatów decaupage, plastycznych i innych. Udział w wydarzeniach poprzez działania warsztartowe. Ilość osób 10.

  • Magazyn odzieżowy
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Rembertów

    Miejsce, gdzie mieszkańcy mogą przynieść odzież używaną w dobrym stanie, jak też nieodpłatnie zabrać na swoje potrzeby. Aktualnie odzież jest przyjmowana wyłącznie po telefonicznym uzgodnieniu ilości i asortymentu.

  • Warszawska Platforma IoT
    Kategoria:
    zasoby wiedzy, informacja
    Lokalizacja:
    Online

    Platforma prezentuje – na podkładzie mapowym – dane z urządzeń pomiarowych, takich jak czujniki jakości powietrza i pogodowe, z parkingów i ze stacji rowerowych, rozkłady jazdy miejskich autobusów i tramwajów, dane dotyczące miejskich toalet i tzw. eko-punktów. Dzięki platformie mieszkańcy stolicy mogą sprawdzić aktualne dane pochodzące z rozproszonych w mieście urządzeń elektronicznych i czujników. Platforma pomaga w zaspokojeniu potrzeb informacyjnych mieszkańców, wspiera ich w podejmowaniu codziennych, różnorodnych decyzji, promuje proces otwierania danych w celu ich ponownego wykorzystania w sektorze prywatnym (w celu budowy nowych usług i aplikacji dla mieszkańców oraz poprawy jakości życia w stolicy). Zakres i liczba prezentowanych danych sukcesywnie się zwiększa. Planowana jest także publikacja danych z czujników należących do podmiotów prywatnych.

  • mojaWARSZAWA
    Kategoria:
    zasoby wiedzy, informacja
    Lokalizacja:
    Online

    MojaWARSZAWA to internetowa platforma służąca do obsługi miejskich usług on-line (e-usługi). Wykorzystuje szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, m.in.: jest zbudowana w oparciu o architekturę mikroserwisową i w infrastrukturze Miejskiej Chmury Obliczeniowej. Zastosowane mechanizmy i technologie gwarantują łatwość rozbudowy i zarządzania zasobami obliczeniowymi na potrzeby tworzonych usług on-line, dzięki którym mieszkaniec może zrealizować coraz więcej dotyczących go spraw bez konieczności osobistego stawiania się w Urzędzie. Moja Warszawa jest częścią Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, do którego można zgłaszać rozmaite inicjatywy służące poprawieniu jakości życia w stolicy.

  • Zniczodzielnia
    Kategoria:
    Towary
    Lokalizacja:
    Bielany

    W ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021 pn. "Rozwiązania #ZEROWASTE dla Bielan powstały: jadłodzielnia, zniczodzielnia, bank czasu, a także zrealizowano program "złota rączka dla seniora" oraz warsztaty dla mieszkańców w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Na terenie Cmentarza Północnego powstały cztery punkty ZNICZODZIELNI, przy każdej z czterech bram. Są to regały, na których mieszkańcy mogą zostawić nieuszkodzone znicze bez wkładów. Kto potrzebuje, dokupi wkład i znicz będzie gotowy do wykorzystania.  

  • Och Dzielnia
    Kategoria:
    Towary, Żywność, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Ochota

    Od grudnia 2020 r. realizowany jest w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy projekt Och Dzielnia, który łaczy dwa projekty w jednym miejscu tzn. jadłodzielnię i podzielnię. Projekt ten ma słuzyć nie tylko najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej Dzielnicy, ale także przeciwdziałać marnotrastwu żywności i rzeczy materialnych. Projekt jest również nakierowany na pośredniczenie pomiędzy osobami, które chcą coś przekazać innym osobom, bez potrzeby przywożenia do siedziby Och dzielni. 

  • Plenti
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Online

    Plenti umożliwia użytkownikom wypożyczanie urządzeń i korzystanie z nich bez konieczności posiadania na własność. W Plenti rozwiązujemy problem dostępności do elektroniki użytkowej, która jest droga. Wiele osób zmaga się z barierami cenowymi, którym nie są w stanie dorównać. W sektorze elektroniki jest to szczególnie odczuwalne, gdzie zauważalny jest bardzo duży total cost of ownership. Dzięki Plenti, użytkownicy mogą używać sprzęt tylko w wymaganym czasie, poprzez co, w ogólnym rozrachunku, wydają na niego wielokrotnie mniej, niż w przypadku zakupu na własność. https://www.facebook.com/warsawbooster2019/photos/a.2352816961617214/2508673926031516/ 

  • Punkt Wymiany Roślin Białołęka
    Kategoria:
    Towary
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Oddolna inicjatywa mieszkańców Białołęki – regały do oddania, przygarniania lub wymiany roślin w kilku lokalizacjach: 3 pokoje z kuchnią (ul. Głębocka 84) – wtorek – piątek 13.00-21.00 Kawiarnia EchMech (ul. Krokwi 36)- poniedziałek – piątek 9.00 – 19.00 Czytelnia Naukowa Nr XX (ul. Van Gogha 1) – poniedziałek, wtorek, czwartek 12.00 – 19.00 Bistro Caterie (Modlińska 199) – poniedziałek 12:00 - 19:00, wtorek - sobota 12:00 - 21:00, niedziela 12:00 - 20:00 Link do strony na facebooku: https://www.facebook.com/wymianaroslinbialoleka Mail: wymianaroslinbialoleka@gmail.com

  • Bookcrossing - wymiana książek
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Białołęka

    Regały miejskie do wymiany książek - projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.  

  • Otwarty Warsztat Rowerowy
    Kategoria:
    Mobilność, Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online

    Inicjatywa 1: Otwarte Warsztaty Rowerowe – szkolenia, warsztaty, darmowy dostęp do zasobów (narzędzi) Inicjatywa 2: Otrwarty Warsztat Rowerowy: punkt recyclingu rowerów. Jako Otwarty Warsztat Rowerowy dzielimy się z mieszkańcami i mieszkankami Warszawy naszą wiedzą, umiejętnościami a także fizycznymi zasobami: przestrzenią oraz narzędziami. Bezpłatnie udostępniamy w pełni wyposażone stanowiska do samodzielnej naprawy rowerów (profesjonalne stojaki i narzędzia) oraz wygodną myjnię rowerową. Prowadzimy także darmowe warsztaty napraw rowerowych. Jesteśmy pomostem między osobami, które dysponują niepotrzebnymi im już rowerami, a osobami, które potrzebują sprawnych rowerów, ale nie chcą kupować nowych lub nie mogą sobie na to pozwolić. Pozyskujemy od darczyńców rowery, które zwykle są już niesprawne, naprawiamy je i dajemy im nowe życie. Część naprawionych przez nas rowerów sprzedajemy, część przekazujemy potrzebującym: promując wolontariat przekazujemy dzieciom rowery w ramach akcji „Rower za Dobro”, z kolei w ramach akcji „Rower na Powitanie” przekazujemy rowery rodzinom uchodźczym. W ten sposób nie tylko sami dzielimy się z warszawiakami i warszawiankami, ale i wspieramy proces, w ramach którego to oni dzielą się zasobami. Zgodnie z ideą ekonomii społecznej cały zysk pozyskany przez nas ze sprzedaży używanych rowerów wraca do lokalnej społeczności w formie prowadzonej przez nas darmowej działalności.

  • Kartonado
    Kategoria:
    Przestrzenie
    Lokalizacja:
    Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Ursynów, Online

    Serwis umożliwia udostępnianie wolnych powierzchni, takich jak piwnica czy garaż, innym osobom, które w danym momencie potrzebują dodatkowej powierzchni magazynowej do przechowania swoich rzeczy.

  • Sklep Charytatywny „Sklepowisko”
    Kategoria:
    Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Targówek, Online

    „Sklepowisko” to sklep charytatywny prowadzony przez Fundację „Siłą Rzeczy”. Sklep znajduje się na Bródnie, przy ul. Bazyliańskiej 1. Nasza misja mieści się w dwóch słowach: EKOLOGICZNIE i CHARYTATYWNIE, a działania koncentrują się na dawaniu drugiego życia rzeczom, które sprzedajemy, a także ludziom w kryzysach, na rzecz których przekazujemy dochód ze sprzedaży. Pokazujemy, że wystarczy niewiele, żeby pomóc drugiemu człowiekowi, a jednocześnie promujemy redukcję obiegu śmieci. Wasza szafka kuchenna jest pełna niepotrzebnych przedmiotów, a szafa się nie domyka od nadmiaru ubrań? Chętnie pozbylibyście się zabawek po dziecku? A może chcecie, żeby Wasze planszówki i książki trafiły w dobre ręce? Myślicie o znalezieniu oryginalnych dodatków do wyposażenia Waszego mieszkania? Chcecie jechać na narty i kupić niedrogi sprzęt, albo .... Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedzieliście TAK to Sklepowisko jest miejscem dla Was 😊 Będziecie bardzo mile widziani zarówno, jako klienci, jak i Darczyńcy naszego sklepu.

  • Shiatsu za kasze
    Kategoria:
    zasoby ekonomiczne
    Lokalizacja:
    Mokotów

    Inicjatywa "za kasze" to projekt, którego celem jest dzielenie się umiejętnościami z innymi, pomaganie, wymienianie usługami lub wiedzą. Dom Kultury Kadr jest miejscem gdzie możemy robić to wspólnie. Stworzyć społecznościowy system wymiany na Służewcu. Do tej pory odbyło się masowanie, porady pawne i korepetycje z przemówień publicznych.

  • Otwarta Biblioteka - Zielona Informacja
    Kategoria:
    Przestrzenie, Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Mokotów

    Stworzenie przestrzeni do wymiany używanych książek. Zielona Informacja czyli bezpłatne publikacje, broszury i ulotki na temat ekologii i przyrody Warszawy, niewykorzystane do końca w innych projektach i instytucjach. 

  • Wymiana sąsiedzka
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Bemowo

    Projekt polega na wymianie używanej odzieży, mebli, zabawek, sprzętów AGD itp. artykułów pomiędzy mieszkańcami m.st. Warszawy chcącymi oddać niepotrzebne im artykuły a osobami potrzebującymi tego typu wsparcia (klientami Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo). Pomagamy w skojarzeniu darczyńców z osobami potrzebującymi i ułatwiamy/organizujemy transport mebli lub cięższych rzeczy. W przypadku zgłoszenia od osób potrzebujacych pomagamy w wyszukaniu na platformach internetowych ogłoszeń o deklaracji oddania rzeczy (np. grupy na FB).

  • Regały miejskie (bookcrossing)
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Ursus

    Ideą regałów jest swobodna i w żaden sposób niesformalizowana wymiana książek. Każdy mieszkaniec dzielnicy może wymienić przeczytaną już przez siebie książkę z tą stojącą na regale.  W Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy funkcjonują trzy punkty bookcrossingu - Miejskie regały książkowe, zlokalizowane w następujących miejscach: 1. Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pl. Czerwca 1976 r. nr 1, 2. Acherówka, ul. Walerego Sławka 2, 3. Pływalnia SKALAR OSiR, ul. Gen. K. Sosnkowskiego 3

  • Parkingi rowerowe
    Kategoria:
    Przestrzenie, Towary
    Lokalizacja:
    Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

    Ogólnodostępne stojaki na rowery i wiaty rowerowe. 

  • Dzielnia.BL
    Kategoria:
    Towary, ekonomia cyrkularna
    Lokalizacja:
    Bielany

    To miejsce, w którym chcemy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś co może się przydać, w myśl zasady „drugie życie produktu”. Każdy też może przynieść coś, z czego nie korzysta, ale może jeszcze posłużyć innym.