Startup pomysłem na karierę zawodową

Plakat promocyjny spotkania pn. "Startup pomysłem na karierę zawodową". Pomaranćzowa grafika w różnych odcieniach z białymi elementami graficznymi.

We wtorek, 7 czerwca br., o godzinie 17.30 w sali Bareja w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (ul. Indiry Gandhi 9) odbędzie się spotkanie „Startup pomysłem na karierę zawodową”. To kolejne wydarzenie promujące przedsiębiorczość, tym razem dedykowane młodzieży.

Podczas spotkania praktycy biznesu opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z początkami prowadzenia własnej firmy. Zapraszamy do udziału uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas szkoły podstawowej.

Kiedy?

- 7 czerwca, 17:30

Gdzie?

- Ursynowskie Centrum Kultury “Alternatywy”, sala Bareja

Rejestracja

- Czas nauki w szkole średniej to dla młodych ludzi okres ważnych wyborów na przyszłość. Organizując spotkanie dajemy ursynowskim post-milenialsom możliwość osobistego poznania ludzi, i ich historii, którzy taką drogę już przebyli, zmieniając swoje hobby i zainteresowania w dobrze prosperujący, innowacyjny biznes. Chcemy inspirować ursynowską młodzież do rozważenia w ich planach zawodowych również kariery startup’owca – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

- Każdy ma do odkrycia w sobie potencjał biznesowy, czyli taki obszar, w którym obecne bądź przyszłe kompetencje stykają się z oczekiwaniami rynku. Na pewno zastanawiacie się, czy posiadacie takie unikalne umiejętności i co może nimi być? W trakcie tego spotkania chcemy pokazać historie naszych prelegentów i ich unikalnych zdolności, które przekuli na własny biznes. Może któraś z nich zainspiruje i przekona, że to właśnie Wy i Wasze predyspozycje mogą być podstawą do stworzenia własnego, dobrze działającego biznesu – mówi Karolina Ivaldi, zastępca dyrektora Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

Moderatorem spotkania będzie Moniki Goździalska - znana prezenterka, aktorka, trenerka, autorka książki #NIEDOPODROBIENIA, twórczyni marki odzieżowej o takiej samej nazwie, uczestniczka programów Master Chef czy Big Brother, istny wulkan pozytywnej energii.

Prelegenci:

Dominika Bucholc - na co dzień holistycznie łączy marketing i sprzedaż. Od lat związana z branżą IT, w której współpracuje z wiodącymi markami na rynku międzynarodowym. W przeszłości z powodzeniem zarządzała komunikacją i promocją największego, polskiego NGO. Naukowo zajmuje się mediami i neuromarketingiem, a w wolnych chwilach podróżuje po świecie ze swoim owczarkiem podhalańskim.

Aleksandra Fajęcka – mgr. dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, EMBA, DBA Collegium Humanum. Założycielka i prezes Zarządu Grupy Medialnej AFA MEDIA, ADHELLO, międzynarodowy ekspert mobile & digital marketingu, wykładowca w Szkole Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum, współzałożycielka Instytutu Mobile Marketingu. Z mediami związana od 2001 roku. Pracowała w Grupie Polsat, rozwijała kanał tematyczny ITV, Polonię 1, Tele 5. Twórca serwisu PolandGo.pl, HelloMamo i innych.

Wiola Klimczak - współzałożycielka Fundacji IT Girls. Skończyła informatykę na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w branży IT jako programistka i analityczka danych. W fundacji spełnia się w roli mentorki dzieci i młodzieży. Regularnie prowadzi i organizuje warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Dawid Leśniakiewicz - współzałożyciel szkoły Giganci Programowania (Coding Giants), jednego z najszybciej rozwijających się polskich EdTechów, w której dzieci i młodzież poznają tajniki kodowania. Ukończył Politechnikę Warszawską i przez kilka lat zawodowo zajmował się programowaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie łączy funkcje zarządcze z dzieleniem się pasją do programowania z młodymi ludźmi. Dwukrotny laureat "30 przed 30" magazynu Forbes (2020, 2021) oraz laureat nagrody specjalnej EY Przedsiębiorca Roku 2021.

Michał Misztal - prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów. Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców, dla których przeprowadził kilka tysięcy godzin doradczych. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwota przekroczyła 20 mln zł.