Serwis „eRoboty” jest ogólnomiejską platformą wymiany informacji o aktualnie prowadzonych robotach w pasie drogowym. Udostępniony jest podmiotom wykonującym prace na terenie Warszawy i umożliwia wgląd we wszystkie prace, przyczyniając się m.in. do ograniczenia sytuacji awaryjnych na infrastrukturze sąsiadującej. W najbliższej perspektywie planowane jest rozszerzenie informacji o zdarzenia awaryjne. Dodatkowo serwis zapewnia synchronizację z bazą serwisu „eInwestycje” (ok. 10 tyś. obiektów inwestycyjnych) oraz zarządzanie bazą Wykonawców.
- Nazwa projektu
- Serwis "eRoboty"
- Kategoria
- zasoby wiedzy, informacja
- Adres platformy
- www.eroboty.um.warszawa.pl
- Partnerzy
- 19115, ZTM, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
- Podmiot realizujący/Realizator
- Biuro Infrastruktury
- Lokalizacja
- Online
- Adres
- Plac Defilad 1 (adres realizatora)
Inne projekty WawaShare
-
Rower Cargo
- Kategoria:
- Mobilność
- Lokalizacja:
- Białołęka, Bielany, Mokotów, Praga-Południe, Śródmieście, Wola, Żoliborz
Rower towarowy dla mieszkańców Warszawy, wypożyczany bezpłatnie. Mapa punktów wypożyczania rowerów dostępna pod linkiem https://um.warszawa.pl/waw/rowery/rowery-towarowe
-
Kultura dla klimatu
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Mokotów
Portal stworzony przez praktyczki kultury/ekologii zawierający kodeks dobrych praktyk dla dyrektorów i pracowników instytucji kultury.
-
Wynajem przestrzeni
- Kategoria:
- Przestrzenie
- Lokalizacja:
- Ochota
Teatr Ochoty od ponad 5 lat udostępnia swoje WOLNE przestrzenie artystom indywidualnym, zespołom stałym i tymczasowym na potrzeby prób, ćwiczeń, lekcji oraz przedstawień. Przestrzenie (sala teatralna, sale prób/zajęciowe) udostępniane są na różnych zasadach, w zależności od rodzaju aktywności, celu i sposobu finansowania projektu, statusu ekonomicznego artystów - odpłatnie (za niewysoką stawką) lub nieodpłatnie, długoterminowo, na projekt lub jednorazowo. Nie odmawiamy artystom młodym, na początku drogi zawodowej, zespołom nie mającym stałych scen, projektom realizowanym w oparciu o niskie budżety lub wręcz bezbudżetowo, działalności szkoleniowej, która nie ma szans zaistnieć na rynku. Traktujemy to jako stałą działalność Teatru, nie doraźny projekt.
-
Wiem, co jem
- Kategoria:
- Żywność
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz
Działania na rzecz organizacji prawidłowego żywienia w placówkach oświatowych oraz edukacja prozdrowotna.
-
Zielony Wolontariat
- Kategoria:
- Towary
- Lokalizacja:
- Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz, Online
Współpraca z grupami formalnymi i nieformalnymi na rzecz rozwoju terenów zieleni. W ramach zielonego wolontariatu Zarząd Zieleni m.st. Warszawy za pośrednictwem portalu www.spoldzielniakultury.waw.pl udostępnia m.in. narzędzia ogrodnicze potrzebne do realizacji zielonych inicjatyw.
-
Książkodzielnia, książka dla Ciebie
- Kategoria:
- Towary, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wola
Lubię czytać książki. Kupuję je w dużych ilościach, czytam i odkładam na półkę. Nagle okazało się, że nie mam już miejsca na kolejne egzemplarze. Tak powstała myśl, żeby podzielić się z sąsiadami moim księgozbiorem, książkami, do których już nie wrócę. Mój szanowny małżonek zaprojektował niewielką półeczkę, wykorzystując deski z odpadów. Miejsce dla książkodzielni znalazło się samo – przy moim miejscu pracy - sklepie Koronkowa Filiżanka. Książki z prywatnego księgozbioru szybko znalazły swoich czytelników, a aby półki nie stały puste staram się o nowe nabytki śledząc np. grupy śmieciarkowe na FB. Dużą pomoc w zasilaniu w książki mam ze strony lokalnej społeczności, która chętnie dzieli się swoim zapasami.
-
Dzielnia Saska Kępa
- Kategoria:
- Towary, Żywność, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Praga-Południe
Dzielnia Saska Kępa – miejsce, w którym mieszkańcy stolicy mogą zostawiać używane rzeczy w dobrym stanie i żywność nadal nadającą się do spożycia. Placówka powstała w ramach pilotażowego projektu „Podaj Dalej”, którego celem jest promocja filozofii zero waste i ekonomii współdzielenia. Dzielnia Saska Kępa powstała przy ulicy Berezyńskiej 27. Obiekt na Pradze-Południe czynny jest przez pięć dni w tygodniu – od wtorku do piątku w godzinach 17:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 12:00-16:00.
-
Wzajemniak - Bezgotówkowa Wymiana Dóbr i Usług
- Kategoria:
- Towary, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy, informacja, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Online
Poprzez platformę online, umożliwiamy mieszkańcom m.st. Warszawy bezgotówkową wymianę dóbr/usług. Pozwoli im to przeznaczyć swój dochód na inne rzeczy, jednocześnie nie rezygnując z pozostałej konsumpcji (np. zamiast wyrzucić stary telefon, mozna oddać go komuś, kto tego będzie potrzebował, a otrzymane punkty przeznaczyć na lekcję grania na fortepianie, itd.). Wymiana dóbr i usług poprzez nasz system barterowy (z użyciem punktów zamiast gotówki) pozwoli na racjonalne gospodarowanie zasobami oraz zapewni mniejsze “marnotrawstwo” zasobów wśród mieszkańców danych społeczności.
-
Maszto
- Kategoria:
- Towary, zasoby ekonomiczne, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Online
Maszto.org to inicjatywa społeczna - łączymy organizacje pozarządowe z obdarowującymi; tych co potrzebują, z tymi którzy mają w nadmiarze. Stworzyliśmy miejsce w sieci, w którym każdy może szybko odnaleźć fundację potrzebującą konkretnych przedmiotów codziennego użytku. Jednocześnie chcemy poprowadzić obdarowujących przez zmianę nawyków wzbogacającą ich codzienne życie: zamiast wyrzucania - dzielenie się, zamiast otaczania się mnóstwem przedmiotów, oczyszczanie przestrzeni z energii przedmiotów, która przestały już służyć.
-
E - kartka z Warszawy
- Kategoria:
- zasoby wiedzy, informacja
- Lokalizacja:
- Online
„e-kartka z Warszawy” to mobilne kalendarium historii stolicy dostępne na stronie www.ekartkazwarszawy.pl oraz w formie aplikacji na smartfony. Warszawa, jako stolica Polski, była areną najważniejszych dwudziestowiecznych wydarzeń politycznych. Lecz w cieniu „wielkiej historii” toczyła się - swoim własnym tempem - historia miasta i jego mieszkańców. Właśnie ten oddolny obraz będzie nas interesował najbardziej. „e-kartka z Warszawy” to codzienna porcja informacji o tym, co wydarzyło się w Warszawie, stwarza możliwość odkrywania miasta na nowo, poznawania jego zawiłej historii poprzez naoczne relacje świadków, zdjęcia archiwalne, fragmenty gazet, filmy czy grafikę, które dają niezwykły obraz miasta w XX wieku. Krótka i zwarta forma historycznych kartek dostosowana została do komunikacji mobilnej. Projekt zawiera także interaktywną Google Maps, umożliwiającą identyfikację opisywanego miejsca.
-
Punkt Pomocy i Wsparcia
- Kategoria:
- Towary, Żywność, zasoby ekonomiczne, zasoby wiedzy
- Lokalizacja:
- Praga-Północ
Armia Zbawienia była obecna w Polsce przed II Wojną Światową. Jej działalność została wznowiona w 2005 roku. Nasz Punkt wsparcia i pomocy (ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej) jest otwarty dla wszystkich. Każdy tutaj może uzyskać poradnictwo (psychologiczne, prawne, zawodowe), ubrania lub żywnośc (w zależności od dostępności) a także pomoc w znalezieniu ofert pracy. Również przyjmujemy od państwa ubrania, buty, książki (po wcześniejszym umówieniu przez tel. 605 368 604), które już nie potrzebne, ale które są nadal w dobrym stanie i mogą służyć innym ludziom. SERDECZNIE ZAPRASZAMY KAŻDEGO! ❤️
-
Wymiana książek
- Kategoria:
- Towary
- Lokalizacja:
- Rembertów
Regał, gzie można "podzielić się" książką ustawiony jest przed wejsciem do Urzędu Dzielnicy Rembertów, al. Gen. Chruściela 28. Funkcjonuje już od kilku lat i cieszy sie powodzeniem. Dostępny jest 24/h 7 dni w tygodniu.
-
Serca na nakrętki
- Kategoria:
- Towary, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Białołęka, Wola, Żoliborz
Zbiórka plastikowych nakrętek w następujacych lokalizacjach na terenie poszczególnych dzielnic m.st. Warszawy: Urząd Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197, Szkoła Podstawowa nr 356 przy ul. Głębockiej 66, Szkoła Podstawowa nr 355 przy ul. Ceramicznej 11. Szkoła Podstawowa nr 110 przy ul. Bohaterów 41 ul. Marii Kazimiery 1 ul. Sady Żoliborskie 4 skrzyżowanie ul. Żelaznej i al. „Solidarności” (Żelazna 91), teren Rekreacyjno-Rozrywkowy przy ul. Krochmalnej 3, ul. E. Ciołka 33, Skwer Wandy Lurie (Działdowska 8). Do pojemników można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki od opakowań po napojach mlecznych, gazowanych, szamponach, płynach do zmywania, czyszczenia oraz płukania, bez względu kształt, wielkość czy kolor. Po wypełnieniu pojemnika, nakrętki są przekazywane są osobom potrzebującym, a środki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację.
-
Zbiorniki na wodę deszczową
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wola
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawyw 2019 r. zainicjował program, którego celem jest zatrzymanie wody tak potrzebnej na cechujących się niedostatkiem powierzchni przepuszczalnych terenach miejskich. W ramach programu zakupiono 50 zbiorników na deszczówkę, które następnie zostały przyłączone do instalacji odprowadzającej opady z budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe z udziałem miasta oraz będących własnością m.st. Warszawy. Program małej retencji spotkał się z dużym zainteresowaniem Mieszkańców Dzielnicy. Szerzej o programie na stronach: https://wola.waw.pl/2019/10/24/pilotazowy-program-montazu-zbiornikow-na-deszczowke/ https://wawalove.wp.pl/warszawa-wola-stawia-na-ekologie-i-ustawia-pierwszy-zbiornik-na-deszczowke-6438920963688577a http://www.zgnwola.waw.pl/3113-zbiorniki-na-wode-deszczowa-na-woli/
-
Edukujemy - pomagamy
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wesoła
Zbiórka zużytych baterii oraz akumulatorów przenośnych w celu ich odzysku - wsparcie materialne dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, kampania edukacyjna dotycząca właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami.
-
Pomaganie przez ubranie
- Kategoria:
- Towary, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wesoła
Zbiórka używanej odzieży (kontener tuba w przedszkolu) na rzecz wsparcia fundacji Akogo Ewy Błaszczyk, główny cel projektu to aktywizacja dzieci i młodzieży w zakresie ekologii i zachęcanie do wspólnego działania.
-
Zbieraj baterie
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wesoła
Program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Program ZBIERAJ BATERIE poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Zbiórka zużytych baterii odbywa się przez cały rok szkolny.
-
Zbiórka nakrętek
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Wesoła
Zbiórka nakrętek dla osób z niepełnosprawnością na zakupie wózka ma realną pomoc. Dzięki takim zbiórkom uczymy dzieci pomocy potrzebującym poprzez zbieranie tz. odpadu, uczymy segregacji odpadów. Ma ważny wymiar ekologiczny, poprzez wykożystanie surowca wtórnego z odpadów w produkowaniu plastików.
-
Instalacja fotowoltaiczna
- Kategoria:
- Energia, ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Targówek
Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek. Zainstalowano w 2 lokalizacjach łącznie 160 kWp. Wytwarzana energia jest używana do częściowego zaspokajania potrzeb energetycznych obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji.
-
Warsztaty recyclingu
- Kategoria:
- ekonomia cyrkularna
- Lokalizacja:
- Rembertów
Dzieci i całe rodziny robią przedmioty użytkowe i ozdoby z niepotrzebnych materiałów.
Wyświetlanie 1 - 20 z 110 rezultatów.