null

Rośnie baza projektów WawaShare

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już ponad 100 projektów dotyczących współdzielenia w mieście znajduje się w bazie WawaShare. Jest to miejski serwis, w którym prezentujemy przedsięwzięcia polegające na racjonalnym korzystaniu z dóbr i dzieleniu się nimi. Projekty skierowane są do mieszkanek i mieszkańców Warszawy, którzy mogą z nich skorzystać i znaleźć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom. WawaShare jest też przestrzenią do współpracy pomiędzy samorządem a partnerami zewnętrznymi.

W 2022 roku do serwisu dołączyły miedzy innymi inicjatywy Maszto oraz Dzielnia Saska Kępa.

Maszto.org jest inicjatywą społeczną łączącą organizacje pozarządowe z darczyńcami; osoby potrzebujące z takimi, które mają czegoś w nadmiarze. To miejsce w sieci, w którym każdy może szybko odnaleźć fundację zbierającą konkretne przedmioty codziennego użytku, żeby przekazać je dalej. Pomysłodawcom inicjatywy zależy na zmianie nawyków. Przekonują, że warto dzielić się rzeczami, których już nie używamy, a które mogą jeszcze posłużyć komuś innemu.

Dzielnia Saska Kępa jest placówką, która promuje filozofię zero waste i ekonomię współdzielenia. Działa przy ul. Berezyńskiej 27. Jest ogólnodostępnym, warszawskim miejscem utworzonym w ramach szerszego projektu „Podaj Dalej” zainicjowanego przez działaczkę ekologiczną i blogerkę Aretę Szpurę. Dzielnia Saska Kępa jest pilotażem. Rozwiązania, które wdraża i testuje będą pomocne w uruchomieniu kolejnych, podobnych miejsc w innych dzielnicach miasta.

Zapraszamy do korzystania z inicjatyw znajdujących się na WawaShare - Biznes (um.warszawa.pl) i zgłaszania swoich działań.