null

Przeglądy Technologiczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika pod hasłem Stwórzmy Miasto Przyszłości pokazująca elementy składające się na miasto tj. domy, samochody, ludzie, drzewa

Przeglądy Technologiczne to cykl spotkań organizowanych przez m.st. Warszawę, których celem jest prezentacja przez firmy innowacyjnych i technologicznych rozwiązań reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy i pozostałym uczestnikom: przedstawicielom instytucji, organizacji, funduszy inwestycyjnych, korporacji i startupów.

Spotkania stanowią ważne forum dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów, a samorządem i są okazją do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów i prototypów, dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w przestrzeni miasta. 

Zdobyta podczas spotkań wiedza i kontakty mają wymiar edukacyjny, inspirujący oraz służą projektowaniu usług miasta na rzecz innowacyjnej przedsiębiorczości i wzmacniania miejskiego ekosystemu firm technologicznych. Spotkania mają na celu również zasygnalizowanie otwartości Urzędu na innowacyjne rozwiązania projektowane przez firmy. 

Prezentacja rozwiązań technologicznych jest dla innowatorów okazją do poszerzenia sieci kontaktów, nawiązania współpracy z samorządem i partnerami biznesowymi, a nawet pozyskania inwestorów. 

„Przeglądy Technologiczne” wpisują się w realizację celu 4.2. „Strategii #Warszawa2030” Generujemy innowacje

Zdjęcie przedstawicieli miasta przemawiających przed publicznością podczas "Przeglądu Technologicznego"
Zobacz galerię (9 zdjęć)
Aleksandrę Przegalińską, polska filozofka i ekspertka w dziedzinie sztucznej inteligencji prowadzi prelekcję. Aleksandra Przegalińska jest blondynką z długimi włosami i ma na sobie czarną sukienkę. Na zdjęciu uśmiecha się i patrzy w kamerę. W tle widzimy ekran, na którym wyświetlana jest podobizna prelegentki wygenerowana przez AI.
Osoba piszącą na białej tablicy, ma na sobie kwiecistą bluzkę i trzyma w ręku czerwony marker. Tablica ma tytuł "#9 PRZEGLAD TECHNOLOGICZNY" i jest wypełniona tekstem i ilustracjami na temat technologii. Na tablicy widzimy między innymi słowa "AI", "blockchain", "cloud computing" i "cybersecurity". Ilustracje przedstawiają między innymi chmurę, zamek, roboty i komputer.
Grupa ludzi siedzących w sali konferencyjnej. Ludzie siedzą na krzesłach i są zwróceni w stronę przodu sali. Na tyłach sali jest kamera na statywie.
Trzy osoby w sali konferencyjnej. Osoba po lewej ma na sobie czarną kurtkę i ma na plecach plecak. Osoba po środku ma na sobie niebieską koszulę i gestykuluje rękami. Osoba po prawej ma na sobie czerwoną koszulę i trzyma w jednej ręce szklaną butelkę wody, a w drugiej styropianowy kubek. W tle widzimy okno z widokiem na drzewa i roślinę w rogu.
Grupa ludzi siedzących przy okrągłym stole z czarnym obrusem. Na stole jest wazon z białymi kwiatami i dwie białe filiżanki z kawą. Ludzie są zaangażowani w rozmowę. W tle widzimy duże okno z widokiem na panoramę miasta. W tle widzimy także innych ludzi stojących i rozmawiających.
Grupa ludzi w sali konferencyjnej. Ludzie stoją i rozmawiają ze sobą. W tle widzimy tablicę z napisami na niej i okno z widokiem na miasto. Na pierwszym planie widzimy dwie osoby, które podają sobie ręce.
Prezentację odbywającą się w sali konferencyjnej. Sala ma duży ekran na ścianie i rzędy krzeseł dla publiczności. Na przodzie sali są dwie osoby, jedna stoi za podium, a druga obok niej. W tle widać członków publiczności, którzy wydają się być zainteresowani prezentacją.
Prezenterka stoi przy inteligentnym segregatorze na śmieci, trzyma mikrofon i pokazuje ręką na ekran. Na ekranie wyświetla biały tekst na zielonym tle. Tekst głosi: “Jak zmniejszyć ślad węglowy swojej firmy?”. Inteligentny segregator na śmieci ma na sobie symbol recyklingu. Wśród publiczności siedzi kilka osób, które patrzą na prezentera.