null

Pracodawcy, pomóżmy uchodźcom z Ukrainy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Tłum ludzi odzianych w ciełe kurtki, czekających przed budynkiem, na którym powiewa flaga Unii Europejskiej; zdjęcie czarno-białe

Dla wszystkich, którzy musieli uciec przed wojną z własnych domów. Życie w nowym miejscu to przede wszystkim spokojny dach nad głową, bezpieczna rodzina, dostęp do ochrony zdrowia i edukacji. W kolejnym kroku jest praca. Ona da poczucie stabilności.

Pracodawcy, pomóżmy uchodźcom z Ukrainy!

Od 14 marca 2022 r. macie Państwo możliwość zatrudnienia uchodźców z Ukrainy w uproszczonej procedurze:

  • Jeśli znalazłeś odpowiedniego pracownika z Ukrainy, zatrudnij go, a nas powiadom jedynie o podjęciu pracy w terminie 14 dni od zatrudniania przez portal www.praca.gov.pl. Powiadomienie o podjęciu pracy jest bezpłatne. Praca będzie legalna przez maksymalnie 18 miesięcy licząc od 24 lutego 2022 r.
  • Jeśli dopiero szukasz pracownika, zgłoś ofertę pracy do Urzędu Pracy m.st. Warszawy poprzez formularz online na stronie. up.warszawa.pl/form_oferty/form_oferty-kr.php Pamiętaj, aby w formularzu zgłoszenia oferty zaznaczyć punkt, że oferta ma być również skierowana do uchodźców z Ukrainy. Twoja oferta trafi do Centralnej Bazy Ofert Pracy - oferty.praca.gov.pl również w języku ukraińskim.
  • Obywatele Ukrainy wciąż mogą podejmować prace na dłuższy okres (24 miesiące) na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

Wielu z Państwa już zgłosiło chęć przyjęcia do pracy uchodźców z Ukrainy. Czekamy na każdą ofertę, niezwłocznie udostępnimy informację o wolnym miejscu pracy wszystkim zainteresowanym osobom. Podjęcie pracy w Polsce to będzie dla każdej z nich ważny krok w budowaniu nowej trudnej rzeczywistości.

Na każdym etapie składania i realizacji oferty pracy możecie Państwo liczyć na wsparcie pracowników Urzędu pisząc na adres ofertypracy@up.warszawa.pl lub pracownik.ua@up.warszawa.pl lub też telefonicznie pod numerem 22 391 13 00 wybierając 2 a następnie 1 lub 5.

Szczegółowe informacje dotyczące innych możliwości powierzenia pracy cudzoziemcowi znajdziesz na stronie internetowej naszego Urzędu: warszawa.praca.gov.pl/zatrudnianie

Zapraszamy do zapoznania się z treścią Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa Zwracamy uwagę na przepisy dotyczące procedur zatrudnienia obywateli Ukrainy art. 22, art. 61, art. 62, art 64.