null

Miasto - przestrzeń dla biznesu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika promocyjna wydarzenia "Miasto- prezstrzeń dla biznesu". Biała grafika z napisami. W tle niebieskie i żółte pionowe prostokąty z grafiką Pałacu Kultury i Nauki. Treść: "Miasto Przestrzeń dla biznesu. 21 października 2022. Centrum Kreatywności Targowa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja."

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu”, która odbędzie się 21 października w Warszawie w Centrum Kreatywności Targowa przy ulicy Targowej 56 w godzinach 10:30-16:00. Organizatorem konferencji jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza przy współpracy z Urzędem M. St. Warszawy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie Polska otworzyła szeroko drzwi dla osób szukających schronienia przed rosyjskimi rakietami i inwazją. Część z nich powróciła do kraju, część wyjechała dalej, a cześć planuje pozostanie w Polsce na dłużej, traktując nasz kraj jako miejsce swoich życiowych interesów. Jeszcze przed wojną zauważyliśmy tendencję wzrostową przedsiębiorczości ukraińskiej w Polsce. Świadczy o tym m.in zwiększenie się aktywności migrantów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej: stanem na koniec maja 2022 r. w Polsce działało 22 344 firmy z ukraińskim kapitałem, z czego 1/3 jest zarejestrowana w Warszawie. Ponadto specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy otworzyła możliwość prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Dla miast i całokształtu gospodarki jest to zarówno wyzwanie, jak i impuls do działań zachęcających do zakotwiczenia w Polsce.

Podczas szerszej dyskusji z udziałem przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, zrzeszeń pracodawców oraz środowiska migranckiego pragniemy przeanalizować stan obecny i perspektywy rozwoju przedsiębiorczości wśród przebywających w Polsce – czasowo lub długoterminowo – obywateli Ukrainy, zdefiniować ich potrzeby i zbadać legislacyjne i prawne uwarunkowania. Przewidujemy trzy bloki tematyczne:

  • BLOK I. Synergia dla lepszego zarządzania migracją
  • BLOK II. Widzimy, doceniamy, wspieramy. Know-how i działania systemowe samorządów na rzecz wsparcia biznesu i aktywizacji zawodowej migrantów
  • BLOK III. Oczami biznesu

Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej REJESTRACJI

Gdzie?

Warszawa, Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56

Kiedy?

21 października, 10:30-16:00

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.