null

Falling Walls

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeśli działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie, jeszcze niecały miesiąc – do 15 sierpnia - możesz wciąż udział w naborze do programu Falling Walls.

Głównym celem tej inicjatywy jest pokonywanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Wygranych czeka m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej międzynarodowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana już po raz czternasty. Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie.

Pomysł, który przełamuje ograniczenia

W konkursie liczy się pomysł na zburzenie istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w trzy minuty – przed międzynarodowym jury w języku angielskim. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

  • doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
  • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. Falling Walls Lab Warsaw odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

Szansa na przedstawienie projektu w Berlinie

Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Formularz rejestracyjny

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut. Wystarczy kliknąć tu: Falling Walls.