null

Carpathian Startup Fest 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już niecały miesiąc pozostał na zgłoszenie się do festiwalu start-upów - Carpathian Startup Fest 2022. To szansa dla osób na rozwinięcie ciekawego pomysłu na produkt czy usługę, a także dla start-upów na zdobycie finansowania na rozwój biznesu. Druga edycja #CSF22 odbędzie się w dniach 13-14 października 2022 r. Najlepsi będą mieć okazję do zaprezentowania swojego pomysłu biznesowego na scenie.

Co?

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” wraz z Partnerami zapraszają do udziału w drugiej edycji wydarzenia Carpathian Startup Fest (CSF22). W ramach CSF22 odbędzie się Demo Day, podczas którego pomysłodawcy, startupy w fazie inkubacji, startupy posiadające MVP (Minimum Viable Product), startupy posiadające produkt/usługę i startupy/scaleupy prowadzące sprzedaż, będą mogły zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami indywidualnymi oraz funduszami inwestycyjnymi.

Dla kogo?

Organizatorzy poszukują projektów w fazie pomysłu, start-upów krótko funkcjonujących na rynku, a także dążących do wzrostu scale-upów. Rekrutacja do programu potrwa do 12 sierpnia i polega na wypełnieniu prostego formularza aplikacyjnego, który w dalszym etapie zostanie pogłębiony, a następnie w formie zbiorczego raportu zostanie dostarczony do współpracujących z Carpathian Startups funduszów inwestycyjnych oraz inwestorów.

Wyłonieni półfinaliści, w formule Demo Day publicznie zaprezentują swoje projekty, co umożliwi im nawiązanie współpracy z inwestorami w formie doradztwa, mentoringu oraz inwestycji. Najlepsi zawalczą o nagrody pieniężne, których łączna pula w tym roku wyniesie 100 000 zł.

CSF22 to także okazja do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących jak:

  • Konferencja DeepTech - podczas której poruszone zostaną tematy związane z związane zastosowaniem sztucznej inteligencji
  • Scena Inspire - na której wystąpią czołowe postaci polskiego środowiska startupowego
  • Strefa Matchmaking - w której spotkasz inwestorów, potencjalnych partnerów, a nawet klientów
  • Targi HR/IT – targi pracy branży technologicznej
  • StartupExpo - strefa wystawiennicza dla startupów

Podczas wydarzenia wystąpią prelegenci m.in.: Stefan Batory, współzałożyciel i prezes Booksy oraz Michał Sadowski, założyciel i prezes zarządu Brand24. Startupy do przedstawienia pomysłów na scenie podczas #CSF22 przygotuje Piotr Bucki, ekspert z zakresu przygotowywania do prezentacji inwestorskich. CAMP w Inkubatorze Aeropolis odbędzie się 24-25 września. Zaproszone zostaną na niego start-upy wybrane spośród zgłoszeń nadesłanych do 12 sierpnia.

Do udziału w #CSF22mogą się zgłaszać pomysłodawcy w trzech kategoriach:

  • Kategoria I – Najlepszy pomysł biznesowy – projekty osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w przedmiocie zgłoszenia – Idea Challange;
  • Kategoria II – Najlepszy Startup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, będące w fazie inkubacji, tworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) lub pierwszej sprzedaży produktu czy usługi, których przychody w ostatnim roku obrotowym nie przekroczyły kwoty 200tys. zł;
  • Kategoria III – Najlepszy Scaleup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów i usług, których przychody w ostatnim roku obrotowym przekroczyły kwotę 200 tys. zł.

Nagrody zostaną przyznane w tych trzech kategoriach, a także w czwartej – Inteligentne specjalizacje, w której wybrany zostanie najlepszy projekt w ramach każdej z czterech inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego: lotnictwa i kosmonautyki, jakości życia, motoryzacji oraz informacji i telekomunikacji.

W tym roku swój udział w Carpathian Startup Fest ma również Sebastian Kulczyk, inicjator projektu InCredibles – wszechstronnego programu akceleracyjno-mentoringowego, wspierającego młode polskie firmy z obszaru nowych technologii. Do tego właśnie programu zostanie zaproszony jeden z finalistów festiwalu #CSF22.

Rejestracja

Rejestracja potrwa do 12 sierpnia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie. Więcej informacji o wydarzeniu: https://carpathianfest.pl